Paljonko teillä on palanut käyttörahaa pakettimatkalla kun lennot ja hotelli on jo maksettu? Eli syömiseen, juomisee ja kulkemiseen lähinnä tarkoitan.
Jotkut safarit jne nyt on oma kulu lukunsa :)
Paljonko palanut käyttörahaa pakettimatkalla?
2
829
Vastaukset
- halpaa on
kaikkialla afrikassa on edullista. kun hotellit ja matkat on etukäteen maksettu,mietitään käyttörahaa,sitähän sää kysyit?! kaikenlaista mukavaa ostettavaa löytyy,pientä ja vähän isompaakin. matkamuistoja,käyttöesinettä,vaatetta jne. Kun 2,5 vuotta sitten kävin afrikassa,varasin kuitenkin kolmesataa tuhatta euroa taskurahaksi.kaikki meni melkein ja vielä olis mennyt lisääkin. nyt joku varmaan luulee että tulin ryöstetyksi, en tullut vaan tuhlasin kaiken mukana olleen rahan. tavaraa kertyi siinä määrin että kotipuolessa 8 taksia toi tavarani kotiin. kehoittaisin sinua kuitenkin varaamaan sen viisisataa tuhatta euroa,ei lopu ainakaan kesken.
- juju2
eiköhän se ole 300 ja 500 euroa?! eikä 300 000 ja 500 000 euroa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552513Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot971009- 64881
- 61774
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85680Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202658Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648