Muutto Vähikkälään edessä

Harkitsemme muuttamista Vähikkälään ja olisin tiedustellut millainen paikka Vähikkälä on asua lasten kanssa?

En tunne Vähikkälää yhtään, joten kaikki tieto on tervetullutta!

Mitkä ovat Vähikkälän ns. parempia ja mitkä huonompia alueita? Minne lasten kanssa kannattaisi siellä muuttaa?

Jokaisessa pitäjässä on "omat juttunsa", joita eivät ulkopaikkakuntalaiset tiedä.

Kiitos jo etukäteen!
14164
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

linja-autoliikenne toimii hyvin vähikkälässä.
jos tarvitset soraa sitä saa halvalla ja nopeasti omasta montusta.

Äänestä

Asuin Vähikkälässä pari vuotta, mainio alue ja palvelut, valitettavasti vaan oli useampi häirikköperhe asutettu samaan naapuristoon ja meno oli sen mukaista.
Maahiset vietti aikaa varastossa rikkoen toisten omaisuutta, samoin kuin
pihakalusteet ja istutukset..
Olisipa vanhan ajan Shamaanit järjestystä pitämässä ja muutenkin ihmisillä elämäntavat hallinnassa, niin voisin palata, eihän toki nämä maahiset koko Vähikkälää hallitse,itselleni vaan sattui käymään näin, enkä etukäteen osannut valita kohdetta oikein..

Äänestä

Hanki käytöstä poistettu sorakuoppa ja ja rakenna sen viereen. Kun sadevesi ajan mittaan täyttää kuopan niin sinulla on oma lampi tontilla. Muutamassa vuodessa se on itsestään maisemoitunut niin että sitä tuskin luonnonlammesta erottaa.

Mikä rauha ja autuus!

Äänestä

NImimerkki Vähikkälää kokeillut on kaiketi osunut asumaan juuri samojen vajakkien naapuruuteen, jotka terrorisoivat tätä joko Suomi24 Jaakkalan sivustoa.

Vilkaisepa läpi, miten täällä mellastaa leikkiviä lapsia, noin 95 % kaikista kirjoituksista on heidän tekeleitään ja aina samoista aiheista ja samanlaisia. Ei niillä ole kyllä mielikuvituksen häivääkään. Ja kaikki on myös siltä perältä kotoisin.

Kerrankin näitä ketjuja katselleena, en totisesti menisi Vähikkälään asumaan. Sais nähdä, minkä "vitsin" ne tähän keksii liittää.

Äänestä
  • ei kai vähikkälässä mitään vikaa ole,luulen että tonttimaatakin vois löytyä jos uuden talon rakentaa,ei taida olla vanhoja hirveästi tarjolla

    Äänestä

  • tontti21 kirjoitti:

    ei kai vähikkälässä mitään vikaa ole,luulen että tonttimaatakin vois löytyä jos uuden talon rakentaa,ei taida olla vanhoja hirveästi tarjolla

    Niin ja pääsepi ennenpitkää luonnonpuistoon asumaan koska seutu on suomen ainoa harvinaisen peuralajin asuinalue. Vähikkälä on pakko rauhoittaa varsin pian ja sen jälkeen sinne ei enää lisää saa rakentaa.

    Äänestä

  • eib

    Äänestä

  • UPEA VIDEO DIMITRILTÄ!!!

    Äänestä

kiitos hienosta videosta. lopputuuletus on aika siisti!!!!!!

Äänestä

Vähikkälän sorakuoppien neutrosäteily vaikuttaa nuoriin ihmisiin erittäin voimakkaasti kuten dimitri demosi. Tämä pikku vinkkinä ketjun aloittajalle.

Tuli muuten mieleen että oliko dimitri 10% maahis alien hybridi?

Äänestä

"Foliohattu ei suojaa ajatustenluvulta

Foliohattuja käytetään Yhdysvalloissa estämään hallituksen tiedustelupalveluiden CIA:n ja FBI:n harjoittama ajatusvakoilu. Maailman ehkä arvostetuimman teknisen korkeakoulun Massachusetts Institute of Technologyn tutkijoiden mukaan nykyiset foliohatut eivät laisinkaan sovi tähän tarkoitukseen.

Tutkijat vuorasivat kolmen mallinnuken päät kaksinkertaisella alumiinilla ja sen jälkeen pommittivat foliohattuja 10 Khz–3 Ghz:n radiosignaaleilla. Hatut vaimensivat joillakin taajuuksilla lähetettyjä signaaleja 20 desibeliä. Useimmilla taajuuksilla signaalit eivät vaimentuneet kuin korkeintaan 10 desibeliä.

Yhdysvaltojen valtion käyttämillä 1.2–1.4 Ghz:n taajuuksilla hatut sen sijaan vahvistivat signaalia 20 desibeliä. Teleyritysten hallussa olevalla 2.6 Ghz:n taajuudella signaali vahvistui 30 desibeliä.

Tutkijat epäilevät, että foliohattuvillityksen takana on hallituksen salaliitto. He ehdottavat, että salaliittoteorioihin uskovat foliohattujen käyttäjät kehittävät tehokkaampia hattuja torjumaan mahdollista ajatustenlukua. "

Oheinen mediuutisten välittämä informaatio on silkkaa DISINFORMAATIOTA. CIA ja FBI sekä israelin MOSSAD eivät halua että ihmiset salaavat ajatuksensa ja koittavat tällä MUKA-tutkimuksella uskotella uhreilleen että heidän käyttämänsä suojausmenetelmä ei toimisi. Tutkimus on VALHETTA alusta loppuun. Vähintään viisi (5) kerrosta alumiinista paistofoliota suojaa ihmisen ajatukset vakoilulta. Lisäksi suosittelen otsa-, sydän ja seksichakrojen suojaamista. Folion voi näissä tapauksissa sijoittaa esim korun taustapuolelle.

Äänestä

Että muutat vähikkälään?

otan osaa...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


muutto tulossa kirjoitti:

Harkitsemme muuttamista Vähikkälään ja olisin tiedustellut millainen paikka Vähikkälä on asua lasten kanssa?

En tunne Vähikkälää yhtään, joten kaikki tieto on tervetullutta!

Mitkä ovat Vähikkälän ns. parempia ja mitkä huonompia alueita? Minne lasten kanssa kannattaisi siellä muuttaa?

Jokaisessa pitäjässä on "omat juttunsa", joita eivät ulkopaikkakuntalaiset tiedä.

Kiitos jo etukäteen!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu