Ranneliikkeessä kerrottiin, että DTM:n entinen omistaja on mennyt konkkaan
http://ranneliike.net/teema/ravintola-oy-afrodite-konkurssissa?cid=21&aid=7996
http://ranneliike.net/teema/ravintola-oy-afrodite-konkurssissa?cid=21&aid=7996
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Joo ja K23 on kaiketi kans mennyt konkurssiin. DTM raflaa pyöritti aiemmin Afrodite Oy ja nyt sitä pyörittää ÄKÄ Oy
Mut syy miks menee konkurssiin on tää nykynen päällikkö. Ei vaan handlaa hommia.
Mun mielestä dtm on ollu just hyvä paikka. Nuorta kaikenlaista jengii ja hyvä meno. En oo vielä käyny siinä uudessa paikassa.
rahat menyt, omiin taskuihin varmaankin eli setan tyypit rahastaa edelleen.
Homobaarikonsepti ei vain yksinkertaisesti toimi enää. Ennen saatiin helposti rahoitusta kun vain kerrottiin että homobaaria ollaan laittamassa pystyyn - enää siihen ei uskota.
Investoinnit vähenee --> ravintoloiden pitää ryhtyä tahkoamaan kunnon voittoa --> asiakaskuntaa ei voida rajoittaa --> koko konsepti hajoaa perusbaariksi.
Joten se siitä.
Kyllähän menestyviäkin homobaareja Helsingistä löytyy.
Homobaarin vaalivalvojaisissa jännitettiin Haaviston menestymistä presidentin vaaleissa.
Kaikissa Sateenkaaren väreissä.
http://ranneliike.net/teema/homobaarien-vaalivalvojaiset?cid=21&aid=7928
-------------
Mihin nykyään enää tarvitaan homobaareja?
On niitä homoja vielä ainakin toistaiseksi olemassa? Ei kaikki halua mennä katsomaan heteropillujen soidinmenoja "tavalliseen" ravintolaan.
En tajuu miten jengi jaksaa notkua baarissa illasta toiseen
Haluaisin käydä paikoissa, mutta en voi mennä selvin päin, enkä halua juoda kovin usein. Sitten on morkkis monta päivää, vaikken tekisi mitään typerää ja jos hölmöilen, niin monta kuukautta.
Jos Seta on mukana bisneksessä niin ei voi mennä hyvin. Asiakkaita varmaan riittää, mutta Seta toimii, kuin Vasemmisto kunhan on vaan kivaa tuloksesta viis.