Onko mitään keinoa jolla saisi estettyä lumen ja kuran ja jään kertyminen Yariksen takaikkunaan..?
Jäätä kertyy takalasiin ja puskurin päälle.
Jää estää takaluukun käyttöä tai ainakin rapii maalia pois luukun alareunasta
Autoon laitettiin alkuperäinen "siipi" josta ei ole suurtakaan apua asiaan.
Yariksen luminen takalasi...
6
341
Vastaukset
- wing
Isompi siipi
- Jisdsddsjhf
Fysiikan laeilla ei voi mitään, pystyyn perän taakse jää kiertämään pyörre joka likaa perän ja takalasin, merkillä kuin merkillä.
Tuskinpa se jää maalia raapii luukun alareunasta, omassa -08 versossa sama ongelma mutta reunassa ei jälkeäkään maalien vahingoittumisesta. - jaris
Hyvä vaha lasissa auttaa hieman ja on ainakin helppo puhdistaa.
- a
Vaha lasissa auttaa huomattavasti, esim sateesta5
Mutta ei kannata käyttää tuulilasiin, sillä tihkusateessa, kun ajonopeus on hidas, ja pyyhkimiä joutuu käyttämään, jää lasi aina pyyhkäisyn jälkeen hetkeksi lähes läpinäkymättömäksi. Kovemmassa vauhdissa, tai kovemmassa sateessa, ei ongelmaa ole, eikä pyyhkimiä oikeastaan tarvitse käyttääkkään.
- yaris
Mitäs ostit sen romun!!
- einarsseli
Mie käytän hyvin ohutta koneöljyä, mielellään ei syndeettistä.
on niiin liukas ettei pysy mikään kiinni.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 741124
- 751121
- 481014
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s104968- 51935
- 33717
- 49704
- 52617
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?34607Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118557