Hotel Remi?

Onko kenellään kokemuksia ko. hotellista?
Varasin randomina booking-sivuilta ja nyt jo arveluttaa, kun tällä keskustelupalstalla kukaan ei ole kommentoinut. Suomen matkatoimistojen listoilla ei taida olla koko hotelli?
10437
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Nyt tämä hotelli on Lomamatkojen listoilla. Vaikuttaisi olevan ainakin siisti. Katsoin HolidayCheck.com sivuilta, jossa yli 300 arvostelua, Pisteet on tosi hyvät!
Kerron tarkemmin sitten matkan jälkeen oman näkemyksen!

Äänestä
  • Oltiin mieheni kanssa siellä viime syksynä. Ehdottomasti miellyttävä kokemus ja voin sanoa palstan inhokeille: en joutunut tarjoilijoiden enkä kenenkään muidenkaan ahdistelemiksi. Enemmän suomalaisessa ravintolassa niin käy!

    Äänestä

  • jupsjuu kirjoitti:

    Oltiin mieheni kanssa siellä viime syksynä. Ehdottomasti miellyttävä kokemus ja voin sanoa palstan inhokeille: en joutunut tarjoilijoiden enkä kenenkään muidenkaan ahdistelemiksi. Enemmän suomalaisessa ravintolassa niin käy!

    Ai ne on palstan inhokkeja ,jotka kertoo totuuksia hotelli ja baaripojista. Tottakai jos olet miehesi seurassa hotellipojat käyttäytyy kunnolla ,eikö tee ehdotuksia. Enpä usko että yhdessäkään suomalaisessa ravintolassa henkilökunta ehdottelee sopimattomia. Kannattasko vähän aina ajatella mitä kirjottelee,eikä jonnejuotavaa kuttupaskaa.

    Äänestä

Ei suomessa joudu tarjoilijoiden ahdistelemaksi, jos ei ole syytä!
Anteeksi tarjoilijat, sanoin epäselvästi edellisessä kommentissani.
Minä ajattelin siis nyt mitä kirjoitin, kiitos Sinulle "risuaita"

Äänestä

Olimme vuosi sitten perheen kanssa kyseisessä hotellissa omatoimisella matkalla..
Kaikki sujui erinomaisesti, hotelli on sopivan pieni, asiakkaat oli enimmäkseen keski-euroopasta ja mukavia tuttavuuksia!
Sijainti on todella loistava, ruoka oli riittävän tasokasta sekä monipuolista. Menemme syyskuussa uudelleen ja suosittelemme tätä paikkaa!

Äänestä
  • Olin, enkä mene toiste. Ei mielestäni ansaitse neljää tähteä. ruuat eivät olleet kehuttavia, ja esim. aamupala aina samaa.
    Kahden hengen huone, jossa asuimme oli todella pieni koppero.

    Tarjoilijat vaikuttivat mököttäviltä ja jöröiltä. En pitänyt palvelusta tippaakaan.

    Äänestä

Uima-allas myös hyvin pieni, josta lasten altaaksi eristetty todella pieni kolmion mallinen lätäkkö..Myös päiväkahvit altaalla, ja aina sama tarjonta kahvileivissäkin. ei mitään suolaista vaihtoehtoa. Muutoinkin ruuat todella vaatimatonta tasoa.

Altaan reunoilla jatkuvaan juopuneita saksalais -sekä ruotsalaisia turisteja. Yhtään lapsiperhettä emme viikon aikana nähneet tässä hotellissa.
Plussana hyvä sijainti sekä myöskin rauhallinen paikka yöpyä, allas-alue suljettiin klo. 23.

Äänestä

Oli ihan hinta/laatu kohdallaan tarjoiluiden osalta. Palvelu ylitti moninkertaisesti laatupisteet, verrattuna kotimaan nyrpeyteen!
Sijainti todella hyvä, siisteys erittäin hyvä.
Tiedän, että on eri kokoisia huoneita, käytiin mukavien ihmisten (saksalaisia) luona kylässä ja heidän huone oli pienehkö omaamme verrattuna.
Kyllä me suosittelemme tätä!

Äänestä
  • Missä tämä hotelli on?

    Äänestä

  • ..... kirjoitti:

    Missä tämä hotelli on?

    100 m vesipuiston vieressä ja sama matka Kleopatran rannalle.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


syyskuussa2012 kirjoitti:

Onko kenellään kokemuksia ko. hotellista?
Varasin randomina booking-sivuilta ja nyt jo arveluttaa, kun tällä keskustelupalstalla kukaan ei ole kommentoinut. Suomen matkatoimistojen listoilla ei taida olla koko hotelli?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu