Kysta,kasvain ym...?

Ännsöfii

Olen juossut lääkärissa yhtenään kaikenmaailman oireilujen takia n 3 kk ajan ja koko tämän ajan on ollut imusolmukkeet turvonneet ,olen laihtunut hirveästi,kamalaa hikoilua,lämpöilyä/kuumeilua almost joka ilta.
Nyt muutama viikko sitten löysin vasemmalta puolelta vähän kilpirauhasen ylänurkasta kovan ja liikkumattoman, noin hieman yli herneen kokoisen patin. Patti ei ole kipeä :s hieman on alannut huolestuttamaan että lieneekö oireet jostain samasta syystä?
Onko muilla ollut vastaavaa?

2

220

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hiphop

      onko imusolmukkeitasi ultrattu, jos ei mene yksityiselle ja saat vastauksen nopeasti. Ultraäänessä näkee onko imusolmukkeet ja kaulalla muutenkin kaikki ok, jos ei otetaan näyte. Jos et ole terv.keskuksesta päässyt jo ultraan niin mene ihmeessä sitten yksityiselle ei ne niin kallitta ole ettei niitä raskisi maksaa jos oikeasti oireita on!

    • Kehotan menemään lääkäriin ja ilmoittamaan että tahot ultraan.
      Itse ravasin lähes viikottain lääkärillä n.4kk ajan enne kuin alkoi tapahtua.
      Jatkuvaa kuumeilua - flunssaa - korvasärkyä - palantunnetta kurkussa - väsymystä - huimausta - päänsärkyä - hikoilua jne (ja muutama keuhkoputkentulehduskin) ennen kuin alkoivat asiaa sen tarkemmin tutkia.
      Nyt odotan pääseväni muutaman viikon päästä kilpirauhasen alueen ultraa. Koska kyseinen "palan tunne" patti tuntuu jo ulos päin.
      Lääkäri epäili kystaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuinka Riikka Purra on parantanut Suomen kansalaisen elämää?

      Haastan kaikki perussuomalaisten kannattajat kertomaan konkreettisia esimerkkejä kuinka Riikka Purran harjoittama politi
      Maailman menoa
      95
      3983
    2. Iso poliisioperaatio Lapualla

      Paikalla oli silminnäkijän mukaan myös kolme ambulanssia. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011924650.html Onko virpo
      Lapua
      69
      3817
    3. Riikan antisakset leikkaavat bensan hintaa ylöspäin

      Sannan aikoina bensaa sai 1,3 euron litrahinnalla ja Riikka leikkasi sen euron ylemmäksi reiluun 2 euroon. Joko on saks
      Maailman menoa
      44
      2235
    4. Sukupuolineutraalit liikennemerkit yksi persujen älynväläys

      Samassa rytäkässä kaikki syrjäseutujen bussipysäkkien liikennemerkitkin vaihdettiin, vaikkei bussia ole liikennöinyt enä
      Maailman menoa
      56
      2204
    5. Oletko nähnyt hänet ilman...

      Vaatteita!?
      Ikävä
      58
      2094
    6. Oon niin surullinen

      Ettei meistä tullut sitä mitä toivoin
      Ikävä
      52
      1766
    7. Mitä sitten odotat

      Jos seurailet vain tekemisiäni
      Ikävä
      27
      1439
    8. Kehu kaivattuasi

      Mikä hänessä on parasta? Jos osaat kertoa muuta kuin ulkonäköön liittyvää, niin ansaitset mitalin.
      Ikävä
      110
      1228
    9. Vuoksesi kaiken

      Tekisin vuoksesi kaiken. Enemmänkin. Kunpa tietäisi ja hyväksyisit sen. Ymmärtäisit, en voi elää ilman sinua. En halua
      Ikävä
      115
      1183
    10. Missä yleensä törmäät kaivattuusi??

      Tai näet hänet!!
      Ikävä
      60
      1119
    Aihe