On tässä talvessa puolensakin. Vinttikoiran vapaanapito metsälenkeillä muuttuu turvallisemmaksi jänisten kannalta. Tänään yritti meidän poika poiketa polulta kun jänis vilahti metsässä, mutta yritykseksi jäi. Kymmenen metriä möngerrettyään korvia myöten lumessa päätti jättää ajon sikseen ja palata tielle mamman kanssa sievästi kävelemään. Saa lenkkeillä vähän rennommin: )
Lumessa turvallista
speedyboy
2
160
Vastaukset
- jänöpupu
Jaa taas tulee lunta :)
- baffi
Lumessa saa myös erinomaista treeniä. Jos vaan pakkanen pysyy kohtuudessa. Ja ihanaa, kun ei tarvitse enää joka lenkin jälkeen olla pesemässä mutaista koiraa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m4376210- 875490
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest514507- 834033
- 544006
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse33636SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1933559Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1253293Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky713261- 432319