Kombinaationi

kallista on hupa

Laittelin Tikan T3 huntterin ja siihen optiikaksi Zeissin divarin Classic 2,5-10T 4 ristikolla. Viikonloppuna pitäisi mennä sitten kohistamaan.

On se kele kun menettelee tason kiikari maksaa enemmän kuin kivääri!

4

111

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pyssymies

      Mulla maksoi kivääri 3 500 eur

    • halpaapas on

      Minä satsasin 50e solttuun.Ensin metsästin avotähtäimillä sittemmin kiikarilla.Wanha weaver kiinteällä suurennoksella.Jokainen laittakoon aseeseen oman tunnon mukaan.Minä satsaan hyviin hirvikoiran pentuihin ja kutsun kanssaveljet kaatamaan hirvet.

    • paukuti pam

      Eikös se Häyhän poikakin avotähtäimellä tiputellut vainolaisia. Kyllä 100€ riittää luodin saattamiseen. Hirvihommissa riittää tarkkuudeksi kunhan ämpäriin osaa 100 m päähän ja armeijan rynkyilläkin sohlottaa lautaseen 150 m.

      Pakko tunnustaa mutta hifistelyksi tahtoo mennä.

      • kunnonpora

        hirvihommissa ihan oikeasti veljet satsatkaa muutama satanen enemmän kunnon metsästys kaveriin eli KOIRAAN.Ja koiran ylöspitoon,ruokaan,kuntoiluun ja koiratarhan puhtauteen.Saatte varmasti sen hirven nurin halvemmallakin kiväärillä.Itselleni nykyään ei hirvenkaato ole tärkein vaan kun näkee nuoren koiran ruvenneen pelaamaan ja nauttivan hirvihaukulla olosta.Ampukoot innokkaat kanssa veljet hirvet niin saa muutkin nautintoja syksyllä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      44
      2972
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      36
      2631
    3. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      53
      2584
    4. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      101
      2244
    5. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      48
      2084
    6. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      338
      1874
    7. Mitä haluat sanoa kaivatullesi?

      Onko ikävä? Milloin näitte viimeksi?
      Ikävä
      150
      1546
    8. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      73
      1408
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      23
      1188
    10. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      28
      1175
    Aihe