Kombinaationi

kallista on hupa

Laittelin Tikan T3 huntterin ja siihen optiikaksi Zeissin divarin Classic 2,5-10T 4 ristikolla. Viikonloppuna pitäisi mennä sitten kohistamaan.

On se kele kun menettelee tason kiikari maksaa enemmän kuin kivääri!

4

169

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pyssymies

      Mulla maksoi kivääri 3 500 eur

    • halpaapas on

      Minä satsasin 50e solttuun.Ensin metsästin avotähtäimillä sittemmin kiikarilla.Wanha weaver kiinteällä suurennoksella.Jokainen laittakoon aseeseen oman tunnon mukaan.Minä satsaan hyviin hirvikoiran pentuihin ja kutsun kanssaveljet kaatamaan hirvet.

    • paukuti pam

      Eikös se Häyhän poikakin avotähtäimellä tiputellut vainolaisia. Kyllä 100€ riittää luodin saattamiseen. Hirvihommissa riittää tarkkuudeksi kunhan ämpäriin osaa 100 m päähän ja armeijan rynkyilläkin sohlottaa lautaseen 150 m.

      Pakko tunnustaa mutta hifistelyksi tahtoo mennä.

      • kunnonpora

        hirvihommissa ihan oikeasti veljet satsatkaa muutama satanen enemmän kunnon metsästys kaveriin eli KOIRAAN.Ja koiran ylöspitoon,ruokaan,kuntoiluun ja koiratarhan puhtauteen.Saatte varmasti sen hirven nurin halvemmallakin kiväärillä.Itselleni nykyään ei hirvenkaato ole tärkein vaan kun näkee nuoren koiran ruvenneen pelaamaan ja nauttivan hirvihaukulla olosta.Ampukoot innokkaat kanssa veljet hirvet niin saa muutkin nautintoja syksyllä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?

      Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi
      Sinkut
      403
      1557
    2. Väleistä

      Minkälaiset välit sinulla on kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      71
      798
    3. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      38
      747
    4. Mulla on ikävä sua

      Pakko se on myöntää, mulla on ikävä sua 🥺💔.. En kyllä haluaisi sitä myöntää kun tämä tilanne on niin hankala. Oon yri
      Ikävä
      29
      694
    5. Ajatteletko usein vielä

      Meitä?
      Ikävä
      54
      669
    6. Jännitän sua!

      En tiedä miksi! 🤭
      Ikävä
      44
      635
    7. SDP: tiukkaa maahanmuuttopolitiikkaa ilman rasismia

      Analyysin mukaan demareiden uuden maahanmuuttolinjan suurin ero konservatiivioikeiston vastaavaan on rasismin puute. ht
      Maailman menoa
      407
      633
    8. Miksi meidän yhteys vain

      Säilyy? Säilyy ja säilyy? Joku syyhän siihen on?:))
      Ikävä
      63
      553
    9. Kun tulet mun luo

      Mies, niin tuotko suklaata tullessasi? ;)
      Ikävä
      88
      527
    10. kasariperjantai 2026

      Ajatuksia vuoden 2026 kasariperjantaista...ainakin porukkaa oli mun mielestä liikkeellä tosi paljon ja fiilinki noin yle
      Iisalmi
      21
      474
    Aihe