TAAS JOKU SKEIDA PELLE HÖPÖTTÄÄ Toyota on maailman vähä päästöisin auto jos kaikkien mallien kulutus lasketaan yhteen
http://www.automerkit.fi/uutiset-trendit/automerkit/artikkelit/taellae-automerkillae-on-pienimmaet-hiilidioksidipaeaestoet-euroopassa.html
ja tässä vuoden ekoauto.käsittämätön valinta. pahimman luokan saastuttaja.öljypoltin
http://www.youtube.com/watch?v=jEt_qXuSMEY&feature=relate
vanhanaikainen öljyn poltin
http://www.automerkit.fi/uutiset-trendit/automerkit/artikkelit/taellae-automerkillae-on-pienimmaet-hiilidioksidipaeaestoet-euroopassa.html
ja tässä vuoden ekoauto.käsittämätön valinta. pahimman luokan saastuttaja.öljypoltin
http://www.youtube.com/watch?v=jEt_qXuSMEY&feature=relate
vanhanaikainen öljyn poltin
Vastaukset 10
Vanhimmat
ja sitte vielä urpo itkee ojaa menee jakopää klotaa turbo hajoo HEH HEH
faktaa taas
tässäkin taas totuus
Siinä mielessätotta, kun toyota tutkitusti vaatii paljon kalliita pajakäyntejä (TM 23/12) n ja takaisinkutsut päälle niin eipä siinä kulutusta tai kilometrejä paljon ehdi tulemaan.
tojomiehellä kulutus nousee pajan tiskillä, mutta se onkin eri juttu. :D
Toyota Hiacen tuonti suomeen on nykyään kielletty liian suurien päästöjen ja kolariturvattomuuden takia........onneksi joku valvoo mitä tänne tuodaan.....
Eipä ole tuo PSA:n valmistekkaan paljoa parempi, ainakaan turvallisuudessa..Sitä en tiedä onko tehokkaampi ja hiljaisempi ohjaamoon, toivottavasti on jos joku sellaisella joutuu ajamaan!!!
http://www.iltalehti.fi/autot/201212130133004_au.shtml
AMERIKASSA Toytotalla ei ole mitään hiluxeja vaan V8 Tundra lava-auto joka kilpailee muiden kunnon lava-autojen kanssa kuten chevyn ja dodgen kaa, muutenkin noi amerikan toyotat on aika vehkeitä, menkää usa toyotan sivuille ja ihailkaa. SE siittä vitun vähäpäästö löpinästä.
http://whttp://www.toyota.com/tundra/
www.toyota.com/sequoia/
Eipä se Tundra oikein jenkeille tunnu kelpaavan!?
Kyllä siellä ajellaan enimmäkseen Fordin F-sarjalaisilla, GM:n ja Dodgen pickupeilla!!! Jotka tosiaan ovat KUNNON lava-autoja eikä letkurunkoisia tekeleitä!!
Jos lasketaan Toyotan
FC RUNNER
SEQUOIA
HIGHLANDER
4-RUNNER
CAMRY
AVALON
TUNDRA
SIENNA
NIIN MILLÄ VITULLA SIITTÄ SÄÄ VÄHÄPÄÄSTÖSIMMÄN MERKIN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ONNEKS MOISTA HÄPEÄ TITTELIÄ EI OLEKKAAN
Jos Toyota on maailman vähäpäästöisin automerkki niin tojopeeloilla on maailman huonoin lukutaito. Linkkisi artikkeli kertoo tilanteesta Euroopassa, ei koko maailmassa.
Euroopan tilanteen selittää malliston suppeus. Toyotalta puuttuu kokonaan aidosti tehokkaat mallit ja lähes täysin nelivetoiset henkilöautot.