muistaisi milloin on viimeeksi nuohottu, ettei liian usein anna nuohota. Käypi kalliiksi. No, onpahan nyt varaa mistä valita! Alkoikin jo ärsyttää meidän vakkari nokikolari kun pölähti vain soittamaan ovikelloa, yleensä kukonlaulun aikaan, eikä ilmoittanut tulostaan. Nyt itse soittaa ja KUTSUA nuohoojan paikalle, silloin kun minulle sopii. Ja vaihdan yrittäjää by the way.
Ja taas oli mainos lootassa uudelta nuohoojalta. Kun nyt vaan
yhä ylös yrittää
6138
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kun on kilpailua, hinnat ei kohoa kattoon. Voi nuohota nurkat useimmin. :) - - - Hienon upeaa että jaksavat yrittää.
Katoppa lehtien mainoksia,on hinnat samat jokaisella.Joten ei kilpailua vaan jokainen pitää samat hinnat
Juu eipä ole kartellia ei...
Juu ja kivoja sellaiset kuin esim H...... tulee röökihampaissa oven taakse ja haisee kuin kärpänraato, meille ei sellaisella mitään asiaa. Toisekseen nämä nuohoojat tunkevat kyselemättä tuhkat roskikseen, olenkin kaivattanut ne takaisin ja käskenyt viedä mennessäään, se kun kuuluu nuohoojan hinnoitteluun, suosittelen opettamaan heille hiukan asiakaspalvelua.
Asiakkaan kuuluu ottaa tuhkat palamattomaan astiaan tai osoittaa tuhkalle jokin muu alue. Ihan jotta tiedät!
Mihin sinä itse tuhkat laitat? Vaikutat hieman hankalalta asiakkaalta.
"Toisekseen nämä nuohoojat tunkevat kyselemättä tuhkat roskikseen, olenkin kaivattanut ne takaisin ja käskenyt viedä mennessäään"