Ylikellotus?

Siis miten
Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q6600 2.40GHz
ylikellotetan?
5227
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Lankusta väylää ylös ja tarvittaessa jänöjä...

Äänestä

Kaikissa emoissa ei kyllä oo enää jumppereita ollenkaan, vaan olikellottaminen tapahtuu BIOSista säätämällä taikka jollain muilla ohjelmilla.

Äänestä
  • Onko nykyään missään emossa enää kellotusjumppereita?

    Äänestä

Voi sitä ankeaa aikaa kun piti kellotella jotain emolevyn nappuloita siirtelemällä, on se nykysin vaan niin helppova.

Äänestä

Kellotusmahdollisuuksiin vaikuttaa suuresti emolevy, jonka merkkiä ja mallia et kertonut. Muropaketista saattaa löytyä ohjeita: http://murobbs.plaza.fi/search.php?searchid=6025590

Muista myös huolehtia kunnollisesta jäähdytyksestä jos ja kun saat tuon kellotettua.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


telineli kirjoitti:

Siis miten
Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q6600 2.40GHz
ylikellotetan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu