Nyt olis mielenkiintonen tehtävä kaikille innokkaille musiikin kuuntelijoille. Olen kuullut erään biisin noin vuosi sitten. Eilen kuitenkin kaverini soitti ja sanoi että muistakko vielä sen nimen? No mä en tietenkään muista sitä.
Nyt oon pulassa ko meijän pitäs saaja nimi tietoon ja vähän äkkiä.
Siinä biisis laulettiin enkuks ja se meni jotenki näin: tsaaun dais luallong tsaa undais we want to zee tonight. Ei saa nauraa noille sanoille mut ne kuulostaa siltä. Olkaa kilttejä ja auttakaa mua! Ärsyttää ku ei löyvy!
En tienny palstaa, ni tää on joku sekalainen!
Tuntematon biisi!
Apuatarvitaan90
1
87
Vastaukset
- KK156
Voi että, olen kyllä kuunnellu mut eri kanavilta. Mikähän se vois olla? Missä ja mistä kuulit sen?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Klaukkalan onnettomuus 4.4
Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes1095015Yleltä tyrmäävä uutinen
Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/744291587- 1931152
Pakko kertoa mies
Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti1111133Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.
Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk181054Sinä vain tulit elämääni
Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna861020Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?
Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.47941- 64931
- 64886
Onko se niin
Että meillä molemmilla on niin isot egot ettei voi alentua myöntämään kuin tykkää toisesta64836