Charles ja Camilla tulevat

synnytys käynnissä

vierailemaan Tanskassa, Ruotsissa ja Norjassa.

Suomalainen toimittaja soittaa Buckingham palatsiin ja kysyy miksi he eivät tule Suomeen. Siellä kohteliaasti vastataan: "Ei nyt tällä kertaa".

Milloin Suomessa tajutaan että britit ja Keskieurooppalaiset liittävät meidät aina Baltian maihin vaikka suomalaiset itse luulevat kuuluvansa Skandinaaviaan; sitäpaitsi nuo kuninkaalliset ovat kaikki sukua keskenään.

Olemme Pohjoismaita, mutta silti Suomi on erikseen, eihän suomen kieltä hyväksytty Pohjoismaiden Neuvoston kieleksikään vaikka Neuvosto kyllää mielellään ottaa Suomelta rahaa järjestöönsä.

Nyt juuri Mtv 3 seuraa kovasti Viktorian synnytystä aivan kuin Suomi saisi kruunun perillisen.

4

114

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • En rojalisti

      Tytärhän sieltä tuli. Onnea uudelle prinsessalle ja vanhemmille!

    • Perusbritti ei ole Suomesta kuullutkaan. Suomalainen taloustoimittaja yritti vuokrata kämppää Lontoosta ja soitti vuokralle tarjolla olevan ilmoituksen johdosta. Vieraan aksentin takia vuokranantaja kysyi soittajan kansallisuutta. Kuultuaan vastauksen ilmoitti tylysti, ettei vuokraa mustille ja löi luurin kiinni!

    • tuntematon Suomi

      Tuo on totta, eivät tiedä Suomesta. Eivät edes ne jotka ovat käyneet Suomen Lapissa lomalla.
      Kysyin lomalaiselta että poikkesitko pääkaupungissa. Hän vastasi että on käynyt Oslossa joskus aikaisemmin.
      Toimistossa Lontoossa kysyin kymmeneltä kollegalta ketkä ovat Suomen naapurimaat.
      Vain yksi arveli että onkohan Venäjä ja Viro. Pari luuli että ehkä Sveitsi tai Bulgaria.

      Muilla ei ollut aavistustakaan.

    • Ehkäpä kyse on siitä, että vieraikut nyt ovat sukulaisuus suhteiden elvyttämistä. Täytyyhän brittien tulevan prinssin tai prinsessan mahdolliset naimakunppalit katsastaa tai jos ei niin, niin ainakin katsastaa miltä ne pienet kuninkaalliset naperot näyttävät; kun verisiteet on laimeammat kuin puoliverisillä edes (vrt. Diana-Charles).

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      134
      5452
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      31
      3902
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2490
    4. Eipä tunnu se "pedofilia" huuto kiinnostavan

      Lähinnä se sekohäirikkö ressukka joutuu itse vastaileen itselleen, mitään näkyvyyttä ei saa, palstalla ylipäätään on hyv
      Maailman menoa
      39
      2067
    5. Jätä minut rauhaan

      En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv
      Ikävä
      28
      1862
    6. Minulla ei ole ketään muita

      Enkä halua ketään muita kuin sinut.
      Ikävä
      24
      1853
    7. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      41
      1670
    8. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      52
      1641
    9. On varmaan turn off

      Mutta olen tosi kokematon.
      Ikävä
      30
      1584
    10. Olitpa ikävän

      Kylmä eilen. Miksi ihmeessä?
      Ikävä
      40
      1576
    Aihe