vierailemaan Tanskassa, Ruotsissa ja Norjassa.
Suomalainen toimittaja soittaa Buckingham palatsiin ja kysyy miksi he eivät tule Suomeen. Siellä kohteliaasti vastataan: "Ei nyt tällä kertaa".
Milloin Suomessa tajutaan että britit ja Keskieurooppalaiset liittävät meidät aina Baltian maihin vaikka suomalaiset itse luulevat kuuluvansa Skandinaaviaan; sitäpaitsi nuo kuninkaalliset ovat kaikki sukua keskenään.
Olemme Pohjoismaita, mutta silti Suomi on erikseen, eihän suomen kieltä hyväksytty Pohjoismaiden Neuvoston kieleksikään vaikka Neuvosto kyllää mielellään ottaa Suomelta rahaa järjestöönsä.
Nyt juuri Mtv 3 seuraa kovasti Viktorian synnytystä aivan kuin Suomi saisi kruunun perillisen.
Charles ja Camilla tulevat
4
114
Vastaukset
- En rojalisti
Tytärhän sieltä tuli. Onnea uudelle prinsessalle ja vanhemmille!
Perusbritti ei ole Suomesta kuullutkaan. Suomalainen taloustoimittaja yritti vuokrata kämppää Lontoosta ja soitti vuokralle tarjolla olevan ilmoituksen johdosta. Vieraan aksentin takia vuokranantaja kysyi soittajan kansallisuutta. Kuultuaan vastauksen ilmoitti tylysti, ettei vuokraa mustille ja löi luurin kiinni!
- tuntematon Suomi
Tuo on totta, eivät tiedä Suomesta. Eivät edes ne jotka ovat käyneet Suomen Lapissa lomalla.
Kysyin lomalaiselta että poikkesitko pääkaupungissa. Hän vastasi että on käynyt Oslossa joskus aikaisemmin.
Toimistossa Lontoossa kysyin kymmeneltä kollegalta ketkä ovat Suomen naapurimaat.
Vain yksi arveli että onkohan Venäjä ja Viro. Pari luuli että ehkä Sveitsi tai Bulgaria.
Muilla ei ollut aavistustakaan. Ehkäpä kyse on siitä, että vieraikut nyt ovat sukulaisuus suhteiden elvyttämistä. Täytyyhän brittien tulevan prinssin tai prinsessan mahdolliset naimakunppalit katsastaa tai jos ei niin, niin ainakin katsastaa miltä ne pienet kuninkaalliset naperot näyttävät; kun verisiteet on laimeammat kuin puoliverisillä edes (vrt. Diana-Charles).
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "1345452Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella313902No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452490Eipä tunnu se "pedofilia" huuto kiinnostavan
Lähinnä se sekohäirikkö ressukka joutuu itse vastaileen itselleen, mitään näkyvyyttä ei saa, palstalla ylipäätään on hyv392067Jätä minut rauhaan
En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv281862- 241853
- 411670
- 521641
- 301584
- 401576