Älä hyvä mies myy suomea

386
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Suomen maaperä kuuluu suomalaisille.

Äänestä
  • Heh heh, joskus tullut visioitua että pistän tontin rajalle, joka ilmansuuntaan kyltit 'Eu Vapaa-Alue'. Lisätekstinä voisi olla
    'Tänne ette p**kele tule tyrkyttämään direktiivejä'.

    Äänestä

Maanpetturin tie, Juha Pohjonen

Kirjasta selviää, että mm. Kekkosen ajan Suomi oli täysin Neuvostoliiton valvonnassa.
EU-suomi on sitten oma lukunsa. Venäjä ei tarvitse enää montaakaan suomalaista vakoilijaa, vaan on voinut täyttää vapaasti EU-suomen tuhansilla omilla henkilöillään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Isänmaan toivo kirjoitti:

Mitäs mieltä olette?

http://www.iltasanomat.fi/asuminen/venalaiset-huolestuivat-lakialoitteesta-suomi-kieltaa-meilta-huoneistotkin/art-1288450767726.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu