Kiinalainen pariskunta kaappasi 13-vuotiaan vaimoksi pojalleen

Kiinan meininkiä

22-vuotiaan poikansa sosiaalisesta elämästä huolissaan ollut shanghailainen pariskunta päätti napata naapurin tyttären ja kasvattaa hänestä hyvän vaimon pojalleen.

13-vuotiaan tytön lähdettyä leikkimään, hän ei koskaan palannut kotiinsa. Vanhemmat soittivat poliisille, ja jäljet johtivat naapuriin; pariskunta oli ilmeisesti lähtenyt niin kiireessä, että ovikin oli jäänyt lukitsematta.

Tarina kuitenkin päättyi onnellisesti, kun tytär ilmestyi takaisin kotiinsa kahden päivän päästä katoamisesta. Tyttären kidnapannut pariskunta palautti tytön kotiinsa, kun nämä kuulivat, että naapurit olivat tehneet ilmoituksen poliisille. Poliisin mukaan kaappaajapariskunta uskoo, ettei tiennyt tehneensä mitään laitonta kaapatessaan naapurin lapsen. He eivät myöskään tienneet että tytär oli niin nuori – he olivat omien sanojensa mukaan vain halunneet löytää pojalleen vaimon, jonka kanssa tämä tulisi hyvin toimeen.

http://www.metropoli.net/kaupunkilehti/uutiset/rikokset/kiinalainen-pariskunta-kaappasi-13-vuotiaan-vaimoksi-pojalleen/

1

183

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kiinanmatkailija

      Onko sulla joku matkailuun liittyvä pointti tässä viestissä? Itse en löytänyt sellaista.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      61
      4408
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      152
      3251
    3. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      49
      2524
    4. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      52
      2485
    5. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      109
      2207
    6. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      24
      1893
    7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      23
      1652
    8. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      30
      1616
    9. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      161
      1494
    10. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      36
      1265
    Aihe