on se ihme porukkaa, akka leipätöissä (päivät ) , ukko tyhjänpanttina ajelee, mutta, silti pyykkikone jauhaa 23.54 ?? eikö se luuseri äijä kerkee sitä petivaatetta-ja muuta sotkuu pestä aikasemmin?
taloyhtiös 1
jalatoN ; )
8268
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Aivan normaalia toimintaa kuulostaa olevan, turha olla huolissaan.
Kertomasi perusteella naapurisi tuntuisi olevan hyvin yritteliästä
väkeä. Ilmeisesti perhe ei tule täysin toimeen vaimon ansiotuloilla
ja niin hänen tolkku miehensä tekee jotain bisnestä. Kaikkinainen
harmaatyöhän on aivan normi-ilmiö tämän päivän Suomessa ja sitä kannattaa harrastaa koska ei siitä jää kiinni kuin korkeintaan
niin sanotut isot kalat.
Tämä kokoaikainen ajelu ja petivaatteiden tolkuton pesurumba viittaisi hyvin vahvasti pimeään pesulabisnekseen. Tämänkaltainen toiminta on rantautunut meille Virosta ja Etelä-Suomessa jo valtaosa pyykeistä hoituu veljeskansamme voimavaroin.
Sinä olet onnellisessa asemassa kun sinulla on sattunut noin topakkaa väkeä naapurustoon. Siinä on se vahva yrittämisen meininki ja sitä me juuri tarvitsemme hektisessä maailmassa.
Mistäs tiijät että ukko tyhjänpanttina ajelee? olet tainnut seurailla.. ja mistäs tiijät että nimen omaan se ukko pesee niitä pyykkejä... ja toisekseen voihan niillä olla yösähkö niin on halvempaa pestä pyykkiä kuin mitä päivällä..
minnen ymmärrä näitä kaikenmaaliman eläkemummeleita ja muita kotona loisijoita joilla ei ole siinä omassa pikkusessa elämässä muuta sisältöä kun kytät mitä naapurit tekee mihinkin kellonaikaan... hankkikaa se elämä... keksikää vaikka harrastuksia itellenne niin ei jää aikaa siihen naapurin vahtaamiseen...
No se ottaa päähän ku se ukko on kotona päivät EIKÄ OLE HUOMANNUT MINNA!!! Ko pitäs saaha uus ukkomies.
Täällä ois tarjolla ihan tavallinenkin Virtanen. Maha röllöttää housujen päällä ja en harrasta urheilua. Alko puolikin on kunnossa ja juomia kuluu reippaanlaisesti mutta en oo pahapäinen eli ihan muuten vaan mukava humalassa. Mites ois?
Kun minulla oli yritys työhuoneen nurkassa aikoinaan, naapurit kyselivät jatkuvasti, oletko saanut töitä..hohhoijaa. Ihan hoidin asiani asiallisesti, eikä tietokoneen ääressä puuhastamisesta mitään meteliä tullut. Asiat hoidin sähköisesti. Olenkin oppinut pitämään jokaista, joka ajattelee päivällä kotona olijoita työttömäksi ilman että tuntee ihmisiä, tyhmänä. Serkkupoikakin tekee puhdasta yövuoroa ja on saanut kokea samaa, vieläpä hoitoalalla mielenterveyspuolella, mihin ei moni arvostelija pystyisi. Tosin eri kaupungissa. Itse kyllä pesin pyykkejä päivällä, siinäpä se kone jouti pyörimään samalla kun itse naputteln tietojan tietsikallani.
Montako alotusta naapurien touhuista RääväRitu aiot tehdä viikonloppuna?
Et ehdi muuta kuin koneen ja ikkunan väliä ravata, kun pitää vanhdata parkkipaikalle, ja välillä panna korva seinään että kuuluu naapurin ovan narinat ja tarpeitten teko, ja sitten chattiin ukkomiehiä vahtimaan ja taas raportoidaan tänne.
On se pipiä touhua. Yksinkertainen ihminen...:(
Ainahan se uuden aloittaa.
Onko sillä enää kavereita. Niin vaan kohtelee ihmisiä.