dna on paska

mikähän tässä oikein on kun jo kolmatta päivää 15mb langaton yhteys jurnuttaa EDGE:llä joka on äärimmäisen hidas?

Muilla samaa ongelmaa Ulvila/leineperi suunnalla?
1192
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Jos aikasemmin toiminut ja sitten edgeä vain, voi syynä olla tukiasemavika. Mulla yli 2 vuotta ollut langaton ja 4 kertaa on samanlaisesta viasta ollut kyse. Yleensä mennyt ukonilmalla, nyt talvimyrskyn aikaan kerran. Ota yhteys aspaan tai vikailmoitusnumeroon 0800300500

Äänestä

Kommentoi aloitusta


passska yhteysnopeus kirjoitti:

mikähän tässä oikein on kun jo kolmatta päivää 15mb langaton yhteys jurnuttaa EDGE:llä joka on äärimmäisen hidas?

Muilla samaa ongelmaa Ulvila/leineperi suunnalla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu