Olen lähdössä Sousseen ja mietin Deturin kahden päivän reissua Saharalle. Missään ei lue, kuinka paljon se maksaa ja miten siellä yövytään. Olen lähdössä yksin ja nelikymppinen nainen.
Sousseen
Tunisia in mind
3192
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kohteessa saat parempaa tietoa oppailta. kyllähän ne siellä kuitenkin myyvät tätä retkeä mielellään matkustajille. Epäilen että hinta on reipas 100 euroa. Yövytte hotellissa joten ei siis mikään telttamajoitus Saharan tähtitaivaan alla. Todella antoisa matka. Olen joskus vuosia sitten ollut. Rankka reissu ja kilometrejä kertyy mutta paljon nähtävää ja koettavaa matkan aikana.
Ok, kiitos. Olisi vaan kiva saada tietää ennen reissua, kuinka paljon budjetista uppoaa tuohon. Esim. Aurinkomatkat ilmoittaa retkien hinnat nettisivuillaan. Yksinäisen matkaajan hotellihuone maksaa tietty vielä enemmän kuin pariskuntien. Kyselen vielä Deturila suoraan.
noin 100e