kohta on ns. lomat loppu....

C 37

Loppuansa lähenee 3kk hoitotauko. Onhan se ollu ihan kiva elää ns. normielämää ilman että hoidot määrää elämisen tahdin,ollaan oltu vähän niinku lomalla :).
Ensi viikolla olis sit CT-kuvien otto ja seuraavalla viikolla käydään lääkärin juttusilla.
En kumminkaan suostu hoitoja aloittamaan vk:lla 10 jos sitä ehdotetaan koska lapsilla on silloin talviloma. Haluan vielä nauttia tuosta lasten talvilomasta,ilman hoitojen aiheuttamaa pahoinvointia.

Nyt voin kyllä huoletta "nauttia" loppuelämästä kun sain tässä viime kuussa myönteisen työkyvyttömyyseläke päätöksen. Jännitin kyllä kauheasti sitä päätöstä,sillä pomoni oli vähän sitä mieltä että heiltä saattaisi löytyä minulle sopivaa kevyttä toimistotyötä. Ihmettelin hänelle jotta mitenköhän ne työt muka onnistuisi kun 4vk:n välein annetaan hoitoja jatkuvalla syötöllä ja 6-7kk välein ehkä hoitotauko. Ja ne hoidot aiheuttaa minulle 4-5pv:n huononolon ja väsymys siihen päälle.Joten olisin ollut sairauslomalla 4vk:n 1-2vk.
Nyt ei tarvi siitä enään huolia kun tuli se myönteinen päätös.

2

170

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • c37

      Tänään oli sit aamulla CT-kuvaus ja onnistuihan se. Pientä ongelmaa oli taas suonen löytämisessä ja kun se löytyi ei het meinannu ruveta vetämään. Piti pikkasen kanyylin neulaa asetella oikeaan kohta jotta alko vetämään ja käsikin piti olla tietyssä asennossa. Ens maanantaina mennää sit kuulemaan tuomio kuvista.

    • c37

      Nyt OYS:sissa käyty ja hoitojen pitäs jatkua 19.3 jos veriarvot OK.
      Olihan ne kasvaimet kasvanu takasipäin hoitotauon aikana ,joten nyt ollaan alkupisteessä. Mutta onhan se hyvä tietää jotta nuo hoidot pitää sen kasvun kurissa.
      Nyt aion nauttia täysillä vielä nämä jäljellä olevat "loma päivät" ennen hoidon alkamista ;)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 124
      1305
    2. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      141
      1199
    3. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      233
      1101
    4. Costa Rica on tympeän makuinen kahvi

      Ostin kahvin hinnan romahduksen kunniaksi Costa Rican "Premium Blendiä". Piti olla sataprosenttista arabialaista. No ain
      Maailman menoa
      61
      1072
    5. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      57
      956
    6. 63
      871
    7. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      83
      851
    8. Mitä on mietteissäsi

      Tänään?
      Ikävä
      65
      657
    9. Onkin niin, että olet hulluna minuun

      mutta et uskalla sitä tuoda ilmi. Salaa haaveilet kiihkeästä suhteesta, vaan siihen se jää, ja syyksi esteet ja muut. S
      Ikävä
      30
      600
    10. Nyt ei enää ole

      Mitään mikä pitäisi mut hiljaa, kaikesta. Tämä on muutamalle henkilölle täällä.
      Ikävä
      39
      565
    11. Hämmentävä hetki: TTK:sta pudonnut Johanna Puhakka lataa pettyneenä: "Sitä ei voi kieltää"

      Johanna Puhakka ja Jurijs Jurza Trosenko tippuivat Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta. Suositussa viihdeohjelmassa nähtiin
      Tanssii tähtien kanssa
      14
      530
    12. Mikä on hulluinta?

      Mitä ikäväsi kohde on tehnyt?
      Ikävä
      32
      519
    13. Jälleen näin nainen unta sinusta

      Aika usein tulet uniini, enkä tiedä, mitä se tahtoo minulle sanoa. Tällä kertaa en ollut kotonasi, vaan ulkona jossain t
      Ikävä
      28
      519
    14. Taidan luopua

      Sinusta.
      Ikävä
      28
      490
    15. En haluaisi sanoa tätä

      Mutta olet sokea sille, mitä sinulla jo on! Jos minä olisin sinä, pyrkisin tekemään kaikkeni kohentaakseni nykyistä pari
      Ikävä
      39
      465
    16. Et siis halua

      Kansssani mitään
      Ikävä
      29
      459
    17. Onko kipuraja

      Jo ylitetty?
      Ikävä
      51
      441
    18. Et taida olla ihan varma

      Päätöksestäsi?
      Ikävä
      54
      439
    19. Miltä tuntuu

      olla erossa kaivatustasi?
      Ikävä
      24
      437
    20. Olet komea ja kaikkea

      En uskonut kuitenkaan miten laajasti olet kaikkien naisten ihannoinnin kohde. Jälleen kerran. Palsta on hiljainen kun o
      Ikävä
      19
      423
    Aihe