Jännä juttu kun olen aina lukenut että kun tuo uuden kissanpennun taloon, niin vanha kissa voi aluksi murista ja sähistä pennulle.
Noh, meillä vanha kissa kulkee varovasti pennun perässä kun pentu touhuaa omiaan. Sitten välillä pentu pysähtyy ja murisee tai sähisee vanhemmalle.
Molemmat ovat poikia, vanhempikin on vain 8 kk vanha ja uusi on 3,5 kk. Ja vanhempi ei siis pidä mitään ääniä. Minusta vähän kummaa.
Onkohan meidän vanhemmalla pojalla kova stressi? Vähän hirvittää kun sillä oli jonkin aikaa sitten pissatulehdus (bakteeriperäinen) ja luin juuri jostain että stressikin voi tulehdusta aiheuttaa, niin nyt pelkään että se tauti uusii. Hui, toivottavasti ei.
Feliwaytä tässä harkitsen, vaikka kyllä nuo jotenkin juttuun tulevat. Ongelma on vain tuo kun pelkään vanhemman kisun terveyden puolesta. :/
Vanha kissa pelkää uutta pentua
Stressikisu
1
257
Vastaukset
mikähän tämänkin jutun pointti nyt on?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 73883
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s104748- 47654
- 36623
- 47623
- 30611
- 40595
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?34567- 50560
- 37496