Mites maistuu elämä Vierumäellä? Onko siellä jotain pikkukriminaaleja vai onko tällainen idyllinen pikkukylä? Entäs paikallinen viihdetarjonta?
Millainen paikka on Vierumäki?
17
1065
Vastaukset
- 44445
P"ierumäki on samantyyppinen P"ersereikä kuin 50 kilsaa pohjoiseen sijaitseva Hartola. Ainoa ero oikeastaan on, että ensiksi mainitulla on valttinaan Suomen Urheiluopisto. Muuta Pajulahteen Nastolaan jos luontoa ja rauhaa kaipaat! Siellä asuu Tuuli Matinsalokin tämä aerobicin MM menneisyydestä.
- Ei asu kukaa...
Tuskin asuu enää. Käsittääkseni muuttanut kauan sitten pois. Kunta jakoi kultatontteja Aki parviaisesta alaken. Kaikki kai lähti ja myivät mantunsa.
- puskaroo
vierumäellä paljon rikollisia ja muuta laitonta toimintaa.. kuulema heinolan alamaailman niin sanottu päämaja
- tommolasucks
Oon 21v asunut VIERUMÄELLÄ ja voin sanoa että onneksi nuo "rikolliset ja ala-mailman" hyypiöt on muuttaneet omiensa joukkoon heinolaaan ja lahteen. 10 vuotta sitten tilanne oli hieman toinen. Viihde tarjonta on saanut lisäystä scandicin hotellin myötä, ja luulisin että uudelle liikenne asemalle tulee myös se kauan kaivattu otto-automaattikin. Lasten kanssa täällä on ihan mukava asua..
- Rahaton
Se on oikeasti Pierumäki, kallis paikka.
- degrees
Tarkotit varmaan urheilu-opistoa, me puhutaan siitä taajamasta.
- Anonyymi
degrees kirjoitti:
Tarkotit varmaan urheilu-opistoa, me puhutaan siitä taajamasta.
👍🏻👍🏻👍🏻
- Vierumäki
Kiva paikkahan tuo on!
- Anonyymi
Lasten kanssa täällä on ihan mukava asua!!
- Pierumäki1
ai Pierumäki
- öougd
Mukava luonnon läheinen paikka asua, ei valittamista. Bussitkin kulkee jotain vartin välein.
Nouseva paikka rajusti, toistaiseksi ei ole yhtään vapaata tonttia myytävänä. - prinsessa18
Parasta Vierumäessä on se, että sieltä pääsee nopeasti Heinolaan ja Lahteen.
Idyllinen pikkukylä... ei todellakaan. Ihan tavallinen teollisuustaajama, jossa palveluina Sale ja kaksi räkälää niille kantapeikoille, jotka eivät kauemmas uskalla lähteä. - viekinnisti
Vierumäellä kalja ja viina maistuu kaikille nuoriso ryyppää joka
päivä niin kuin vanhemmatkin ihmiset muuttakaa vierumäkeen
että tänne saataisiin edes vähän tervejärkisiä... - klölkkölk
Ja kyllästämön käryt on mahtavat, kun matalapaine painaa ne alas.
- Anonyymi
Vaasan hallinto-oikeus Versowood
Päätös 6.2.2025. Julkinen kuulutus.
Ympäristöviranomaiset ovat vihdoin heränneet hajuihin, meluun sekä jätevesiasioihin. Vaativat ympäristöhaittojen poistoa/ minimointia parhaalla mahdollisella tekniikalla.
Kuulutuksen sivut: 11, 14,17. - Anonyymi
😂😂😂
- Anonyymi
😍😍
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986458KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3605994Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei602923Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521092374Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1072048- 1251774
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191653Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811320- 731217
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään331178