ASFALTIN KORJAUS, NOPEA/HELPPO UUSI AINE SAATAVILLA

Matias

Hommasin uutta Amerikkalaista PERMA-PATCH paikkausmassaa, sillä voi paikata tai tehdä ajoluiskia ym. Sain hommattua kaverin kautta Virosta.
Nyt näyttää olleen Suomessakin edustaja, en tiedä onko rautakaupoissa myynnissä.

Tämä oli tosi helppoa laittaa ja sain erittäin hienon ja kovan jäljen.

Jos sinulla samaa ongelmaa, katso kotisivulta: www.asfalt.ee. siellä tietoja
massasta ja näet videot käytöstä, sekä firman joka Suomessa myy.

Tosi tarpeeseen tälläinen massa, itse korjasin ennen joulua asfalttia, ei haittaa vaikka pakkastakin.


Tätä massa pitäs saada useisiin liikkeisiin myyntiin, Virossa sitä saa monesta eri paikasta.
hinta oli 27,50 Eur/pussi, saa lähes 1 m2

13

11853

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kotinikkari1

      Kiitos vinkistä. Suomesta sitä ostin www.hiontajalasermittaus.com oli firma tai sen
      kotisivut. Hain sieltä 10 sk, helppoa korjata, laitoin autotallin luiskan sillä.
      riittää jotain 0,5-0,8 m2/säkkii. riippuu kuinka vahvaan laittaa.

      Hyvin on toiminut, säästin paljon verrattuna asfalttifirmaan, joka pyysi maltaita ja siemenperunat mukaan. Ei niillä ollut tarkotustakaan tulla.

      No, jos tarviit niilta Toijalasta hakemalla ja itse tekemällä ongelma ratkeaa

    • Tapz1

      Olen itse ajatellut laittaa Perma-patchia olemassa olevan asfaltin reunoille. Jos laittaa 4-5cm kerroksen, niin kuinka monta neliötä yhdestä säkistä tulee? Kuinka paljon massa tiivistyy eli kuinka paljon lopullista pintaa korkeammalla tiivistämättömän massan pinnan tulee levityksen jälkeen olla?

      • Kotinikkari

        1sk riittää 0,5-0,6 m² jos kerrosvahvuus 3 cm. Pinta pitää olla n. 1 cm korkeammalla ennen tiivistystä.
        Tosi hyvä tulee ja helppo laittaa.


    • gfddd

      Asfalttimiehet vetää reilun kerroksen pohjatöineen 10€/m2

      • bhtt

        10€/m2 jos vedät 1000m2 kentän. Tuskinpa lähtevät tuohon hintaan jotain neliön reikää vääntäämään varta vasten.....


    • Tee se itse mies

      Aina löytyy näitä kommentoija halvoista asfalteista. Totuus on että itse tehtynä pienet korjaukset tulee kaiken halvemmaksi.
      Kaverini kysyi reilu 3 m² korjausta asfalttifirmoilta, halvin oli 780 eur . Laittoi itse ja maksoi alle 200 eur ja tunnin työ.

      Joten siitä vaan, kyllä omalle työlle tulee hyvä palkka.
      Itse aion tehdä autotallin luiskat tällä massalta, helpompi kuin valaa betonista ja kestää.

    • Kuoppa

      itse löysin asfalttimassaa täältä, tuli jopa kotiin toimitettuna:) www.asfalttipalvelu.fi

    • hanss

      Niin eikä se aina niin paljon maksa ulkopuolisella teetettynä. Me korjautettiin https://kodinplaza.fi/ kautta muutama kaivonympärysasfaltti rivitalon piha-alueella viime syksynä. Paljon halvempaa loppupeleissä kuin alkaisi selvittää sopivia ja aineita ja materiaaleja ja vielä kuka osakas tekee mitäkin.

    • Anonyymi

      Olen huomannut asiakkaillani olevan tarvetta pienille asfalttikorjauksille ja -töille. Tähän asti olen paikannut ja korjaillut niitä vaurioita kylmällä asfalttimassalla, joka on toki joihinkin tilanteisiin ja vuodenaikaan nähden hyvä ja laadukas menetelmä.

      Tarve on kuitenkin ollut tehdä myös aidolla asfaltilla näitä korjauksia ja muita pieniä asfalttitöitä. Päätin tarttua asiakkaiden toiveisiin ja tarpeisiin hankkimalla lisäkalustoa, kevytkuorma-auton ja siihen sopivan lämmitettävän kuuma-asfalttipadan. Tällä kalustolla saan kuljetettua oikeaa kuuma- asfalttia asfalttiasemalta asiakkaan kohteeseen oikeassa lämpötilassa ja varmistaa näin laadukas asfalttikorjaus.

      Palveluni sisältää arvioinnin korjaustarpeesta, kirjallisen tarjouksen sekä sovitun aikataulun.

      Teen pien korjauksia ketterästi sopivalla kalustolla ja nopealla aikataululla.

      Kevättä odotellessa😃

      https://youtu.be/AuheQK5Ipgo

      • Anonyymi

        Www.Asfalttipalvelu.fi

        G.page/asfalttipalvelu


    • Anonyymi

      Miten on paikat kestänyt?
      Tarvitaisi muutama neliö korjata pihasta. Kerabittiä vai bilteemaa? Pikkuisen tärytinlätkän vuokraisin ja reunoille kiinnityssuihketta
      T seppo

    • Anonyymi

      Kyl paikka-asfaltti on parempi kuin "oikea"

    • Anonyymi

      Mauttomaksi käynyt jenkkipurkka paikkaa asfalttia pulasuomessa. Pysyy tukassa ja asfaltissa. Huippuosaajille kääpästä hommoo? Kuleksimmaan purkkahuulessa pitkin pikiteitä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      319
      3762
    2. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      32
      2068
    3. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      100
      1713
    4. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      46
      1685
    5. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      110
      1440
    6. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      145
      1225
    7. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      104
      1176
    8. Miksi et vain uskalla!?

      On niin ikävä...
      Ikävä
      82
      1133
    9. Ootko A-nainen vielä vihainen?

      Siitä että en uskaltanut kohdata itseäni silloin kun olit kukassa? Olen tajunnut että tein tosi tökerösti sua kohtaan ja
      Ikävä
      104
      984
    10. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      74
      914
    Aihe