Hommasin uutta Amerikkalaista PERMA-PATCH paikkausmassaa, sillä voi paikata tai tehdä ajoluiskia ym. Sain hommattua kaverin kautta Virosta.
Nyt näyttää olleen Suomessakin edustaja, en tiedä onko rautakaupoissa myynnissä.
Tämä oli tosi helppoa laittaa ja sain erittäin hienon ja kovan jäljen.
Jos sinulla samaa ongelmaa, katso kotisivulta: www.asfalt.ee. siellä tietoja
massasta ja näet videot käytöstä, sekä firman joka Suomessa myy.
Tosi tarpeeseen tälläinen massa, itse korjasin ennen joulua asfalttia, ei haittaa vaikka pakkastakin.
Tätä massa pitäs saada useisiin liikkeisiin myyntiin, Virossa sitä saa monesta eri paikasta.
hinta oli 27,50 Eur/pussi, saa lähes 1 m2
ASFALTIN KORJAUS, NOPEA/HELPPO UUSI AINE SAATAVILLA
13
11367
Vastaukset
- kotinikkari1
Kiitos vinkistä. Suomesta sitä ostin www.hiontajalasermittaus.com oli firma tai sen
kotisivut. Hain sieltä 10 sk, helppoa korjata, laitoin autotallin luiskan sillä.
riittää jotain 0,5-0,8 m2/säkkii. riippuu kuinka vahvaan laittaa.
Hyvin on toiminut, säästin paljon verrattuna asfalttifirmaan, joka pyysi maltaita ja siemenperunat mukaan. Ei niillä ollut tarkotustakaan tulla.
No, jos tarviit niilta Toijalasta hakemalla ja itse tekemällä ongelma ratkeaa - Tapz1
Olen itse ajatellut laittaa Perma-patchia olemassa olevan asfaltin reunoille. Jos laittaa 4-5cm kerroksen, niin kuinka monta neliötä yhdestä säkistä tulee? Kuinka paljon massa tiivistyy eli kuinka paljon lopullista pintaa korkeammalla tiivistämättömän massan pinnan tulee levityksen jälkeen olla?
- Kotinikkari
1sk riittää 0,5-0,6 m² jos kerrosvahvuus 3 cm. Pinta pitää olla n. 1 cm korkeammalla ennen tiivistystä.
Tosi hyvä tulee ja helppo laittaa.
- gfddd
Asfalttimiehet vetää reilun kerroksen pohjatöineen 10€/m2
- bhtt
10€/m2 jos vedät 1000m2 kentän. Tuskinpa lähtevät tuohon hintaan jotain neliön reikää vääntäämään varta vasten.....
- Tee se itse mies
Aina löytyy näitä kommentoija halvoista asfalteista. Totuus on että itse tehtynä pienet korjaukset tulee kaiken halvemmaksi.
Kaverini kysyi reilu 3 m² korjausta asfalttifirmoilta, halvin oli 780 eur . Laittoi itse ja maksoi alle 200 eur ja tunnin työ.
Joten siitä vaan, kyllä omalle työlle tulee hyvä palkka.
Itse aion tehdä autotallin luiskat tällä massalta, helpompi kuin valaa betonista ja kestää. - Kuoppa
itse löysin asfalttimassaa täältä, tuli jopa kotiin toimitettuna:) www.asfalttipalvelu.fi
- hanss
Niin eikä se aina niin paljon maksa ulkopuolisella teetettynä. Me korjautettiin https://kodinplaza.fi/ kautta muutama kaivonympärysasfaltti rivitalon piha-alueella viime syksynä. Paljon halvempaa loppupeleissä kuin alkaisi selvittää sopivia ja aineita ja materiaaleja ja vielä kuka osakas tekee mitäkin.
- Anonyymi
Olen huomannut asiakkaillani olevan tarvetta pienille asfalttikorjauksille ja -töille. Tähän asti olen paikannut ja korjaillut niitä vaurioita kylmällä asfalttimassalla, joka on toki joihinkin tilanteisiin ja vuodenaikaan nähden hyvä ja laadukas menetelmä.
Tarve on kuitenkin ollut tehdä myös aidolla asfaltilla näitä korjauksia ja muita pieniä asfalttitöitä. Päätin tarttua asiakkaiden toiveisiin ja tarpeisiin hankkimalla lisäkalustoa, kevytkuorma-auton ja siihen sopivan lämmitettävän kuuma-asfalttipadan. Tällä kalustolla saan kuljetettua oikeaa kuuma- asfalttia asfalttiasemalta asiakkaan kohteeseen oikeassa lämpötilassa ja varmistaa näin laadukas asfalttikorjaus.
Palveluni sisältää arvioinnin korjaustarpeesta, kirjallisen tarjouksen sekä sovitun aikataulun.
Teen pien korjauksia ketterästi sopivalla kalustolla ja nopealla aikataululla.
Kevättä odotellessa😃
https://youtu.be/AuheQK5Ipgo- Anonyymi
Www.Asfalttipalvelu.fi
G.page/asfalttipalvelu
- Anonyymi
Miten on paikat kestänyt?
Tarvitaisi muutama neliö korjata pihasta. Kerabittiä vai bilteemaa? Pikkuisen tärytinlätkän vuokraisin ja reunoille kiinnityssuihketta
T seppo - Anonyymi
Kyl paikka-asfaltti on parempi kuin "oikea"
- Anonyymi
Mauttomaksi käynyt jenkkipurkka paikkaa asfalttia pulasuomessa. Pysyy tukassa ja asfaltissa. Huippuosaajille kääpästä hommoo? Kuleksimmaan purkkahuulessa pitkin pikiteitä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persuja ei aluevaltuustoissa näy
Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.673788Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j883169Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin962421Mikä ihme teitä savolaisia tuossa
p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.151649Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä
Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m701408- 981280
Varusmiehen kuolema
Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä421208- 501021
Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?11021Huippu, kaupunki ostaa hotellin
Hyvä juttu meillä on oma hotelli iloitsi Pirtihirmukin. Nyt vaan rekryt päälle ja uusi henkilökunta. Tarvitaan tekijöitä561020