Ysi on kohta loppu ja ajattelin ekan lukio vuoden jälkeen lähteä vaihtoon englantiin, mutta järjestö on vielä hakusessa. Olen kuullut että EF ja STS ois huonoja (?) Voisitteko suositella mitään?
Vaihtoon Britteihin
6
271
Vastaukset
- anon
YFU:ta suosittelen, jokseenkin en ole täysin varma lähettävätkö he vaihtareita UK:hon. Muihin englanninkielisiin maihin kylläkin, kuten USA, Australia, N-Z, Etelä-Afrikka, Kanada yms.
Olen myös AFS:ta kuullut paljon hyvää. - klnnknknkljl
Harmi vaan, että YFU, AFS ja Rotarit eivät lähetä Britteihin oppilaita ainakaan Suomesta. Eli tämän takia vaihtoehdot Britanniaan ovat ikävä kyllä vähissä. Tutkaile esim. Assea, Intoa, Exploriusta ja noita jo mainittuja, vaikkakin kokemukset saattavat olla laidasta laitaan.
- -
UP education on lähiaikoina ollut positiivisessa mielessä kova puheenaihe vaihtareiden keskuudessa, he saattaisivat lähettää oppilaita Britteihin.
- 17+2
Missä on Britit?
- hanki itselles elämä
Ihanaa, että saimme tänne valopään keskustelemaan. Laskipa tämänkin ketju älykkyysosamäärä puolella nimimerkin 17 2 liityttyä keskustelurinkiin. Onnea vaan ja käynti kallonkutistajalla olis varmaan tarpeellista.
- vaihtoooon
hanki itselles elämä kirjoitti:
Ihanaa, että saimme tänne valopään keskustelemaan. Laskipa tämänkin ketju älykkyysosamäärä puolella nimimerkin 17 2 liityttyä keskustelurinkiin. Onnea vaan ja käynti kallonkutistajalla olis varmaan tarpeellista.
Joo ja vaihtoon Saksoihin ja Ranskoihin... Opetelkaa nyt edes suomea.
Miksi pitäisi käydä kallonkutistajalla?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan aussikulta, missä?
Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!3652128- 571578
Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?
Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?1531170Pikkunaiselle terkkuja
Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi2771139Voisiko olla jopa niin
Että kumpikin vähän pelkää totaalista heittäytymistä, koska tiedetään että se olisi menoa sen jälkeen. Samaan aikaan hal67929- 86905
Varkaita kuhmossa
Miksi kuhmolaiset ei tee mitään varkaille ja huumehörhöille, teloittaa pitäisi kaikki.31865Arto Satonen ja kokoomus 2020: Poliittiset virkanimitykset ovat koruptiota
2025: Kokoomus on junttaamassa Arto Satosta Kelan johtoon ohi pätevämpien hakijoiden. https://www.hs.fi/politiikka/art-112840Saara Aalto ja Teemu Roivainen paljastivat yllätysuutisen: "Rakkaus kietoi meidän kohtalomme..."
Oho! Ex-pari on palannut yhteen musiikin merkeissä. He tekevät Rakkaustarina-nimeä kantavan 20-vuotisjuhlakiertueen syks11837K&T: Harvinainen haastattelu: Susanna Laine avaa suhdetta Petri Nygårdiin: "Olin sinkku vuosia..."
Susanna Laine ei ole kertonut suhteestaan Petri Nygårdiin (Petri Laurila) julkisuudessa juurikaan. Aktiivisesti sosiaali8816