Viking-1:n ottama alkuperäinen kuva Viking 1 -luotaimella 25. heinäkuuta 1976
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/38/Martian_face_viking.jpg
”Kasvot”, tarkempi kuva vuodelta 2001
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/2b/Mars_face.png
Mitä tapahtui?
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/38/Martian_face_viking.jpg
”Kasvot”, tarkempi kuva vuodelta 2001
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/2b/Mars_face.png
Mitä tapahtui?
Vastaukset 26
Vanhimmat
USA tuhosi kasvot ytinräjähdykselä.
Ei kun HAARP:lla läväyttivät ketaleet.
Noita Marsin kasvoja on löydetty jo ainakin 6 kpl tähän mennessä ja kaikki juuri Cydonian alueelta. Joten se ei voi olla enää vain luonnon muovaamaa maastoa. Viimeisin kasvoista löydettiin 17.2.2012.
No laitappa linkki siihen NASA:n kuvaan 17.2.2012.
Miksi ihmeessä mun pitäisi laittaa, kun tuo ei ole enää mikään uutinen. Eikä edes mikään uutinen. Enkä minä sitä ole löytänyt, olen käynyt katsomassa vain Esan siviustolla. Skepo ei taida tietää, että Euroopassakin on avaruusjärjestö, joka pitää sivustoa.
No laita se ESA:n linkki kuviin sitten.
Ehkä:
http://www.esa.int/esa-mmg/mmg.pl?mission=Mars Express&keyword= --> Keyword&idf= --> ID&Ic=on&subm3=GO
Tuolta?
Tuskin. Ei ole minun löytöni. Kuten sanoin. Ota yhteys Mark Jeffreysiin. Häneltä saat koordinaatit, joilla löydät sen itsekin Marsin pinnalta. Voi, jeesus!
Naamoja voit katsella mm. tuolla 33 08'131.12''P 1303'42.37''L Lähistöllä ovat myäs Matteo Inneon löytämät kasvot toukuussa 2011. Hän löysi peräti kolmet, mutta tuo taas on minusta se selvin. Ja lähistöllä ne ovat ne kaikki muutkin katsottavissa. Viimeisin taitaa olla se nainen helmikuu 2012. Sekin on siellä ja merkattuna vielä. Ovat joka tapauksessa helposti kaikki katsottavissa, kun Esan sivuilla jo ovat. Kumma inkuttaja täällä kiusaa toista. Etkö osaa käyttää Stellaaria. Tai, Googlea?
Esitit väitteen
"Noita Marsin kasvoja on löydetty jo ainakin 6 kpl tähän mennessä ja kaikki juuri Cydonian alueelta"
Sinun tehtävä on todistaa ne. Joten voitko todistaa väitteesi vai oliko kommenttisi puutaheinää?
In one of the images taken by Viking 1 on July 25, 1976, a 2 km (1.2 miles) long Cydonian mesa, situated at 40.75° north latitude and 9.46° west longitude
Tarkenna nuo koordinaattisi. Tuo Cydonian alue löytyy juuri 40.75 9,46. Mistä sinun näkemäsi vieraan sivilisaation tekemät kasvot löytyvät?
Sokeako sinä olet? Tämä todistaa sen, että skepot ovat tyhmiä. Mitähän ohjelmaa sinä oikein käytät. Aatami&Eeva?
Annoin jo yhdet . Jos et osaa käyttää konettasi, niin sitten kannattaisi mennä ATK-kurssille.
Että ku lapsellista, esität väitteen ja sitten et osaa laittaa todistusta. Kuitenkin syyttelet muita. Narsismi taitaa vaivata vai oletko muuten vain tyhmä?
Jos et osaa väitteelleso todistetta löytää niin et vakuuta, eikä asia niin paljoa kiinnosta että itse lähtisin nettiä selaamaan. pikaisella haulla: "mars face 17.2.2012." ei läytynyt mitään. Eli ei todellakaan ole kyse mistään isosta uutisesta jos ei noilla löydy. Tai ylipäätään "mars face" hakusanalla. Taitaa sunkin näkemykset perustua enemmän uskoon kuin tietoon!
Tämä 'keskustelu' päätasolta 'kumman äiti tekee paremmat ruuat' on sen tasoista leikkimistä, että olisiko osapuolet hyviä ja palaisivat kaivamaan kukin omalle hiekkalaatikolleen?? Ei millään pahalla, mutta vuosikausien jankkaminen toisten havainnoista on aika p..rkeleen rasittavaa!! Jokainen kun hoitaisi itse havaintonsa ja myöskin tarpeentullen perustelisi ne, voisi homma pyörähtää edes aluilleen!! Nyt on 'ikuinen pikkupoika' vain vallalla, ja luullaan että hiekkakasoja on vain yksi!!
Sama mikä tehtiin Hale Craterille. Tai, sen kuvalle aikoinaan. Näytetään kansalle se mitä halutaan näyttää. Miksi ESA muutti myös Hale Crater kuvaa. Mieti sitä.
MARShiset siellä kurkistelevat outoa tulijaa.
Voi, olla ja kohta potkitaan taas uusi Nasan mönkijä paskaksi.
eikö ne ollukaan ihan randomeja dyynimuodostelmia?
Katsokaa tätä uusinta löydöstä mars kulkijan kuvaamana, keskellä ei mitään on suurikokoinen tasasivuinen kivilaatta.
http://www.freakingnews.com/pictures/1500/Mars-Rover-Monolith--1789.jpg
TASASIVUINEN?
Saakelin tunarit! Törmännyt siihen ainoaan esteeseen mitä mailla halmeilla näkyy..
Eikö olekin kummallista. Ja juuri siihen LITTEÄÄN kiveen Nasa/ Esa osuu todistaakseen jälleen kerran lampailleen. Älkää pelätkö. Ei. Jeesus tulee, skepot. Syökää öylättiä.
Par sanaa: Nasa.Esa:AIRBRUSH.
Mitä te yhdestä naamasta vaahtoatte? Nyt on Marsista löytynyt kokonainen ukonkuva :-D
http://www.thespacereview.com/article/1097/1
HAH-HAA, skepo. Vain te tuollaista soopaa tuotatte.
Tällä skepolla ainakin ovat kuut ja planeetat sekaisin. :/