Tämä Hessun perskärpänen ei osaa edes kirjoittaa, puhumattakaan omasta ajattelusta:
Re: Kuka on mielestäsi Bodomin surmien takana?
Uusi viestiKirjoittaja Misri päivämäärä Ti Helmi 28, 2012 9:18 pm
^ Judirdinen näyttöön ja sen arviointiin perustuva "totuus", jota säätelee tiukasti laki. On eriasia kuin oikea totuus. Ymmärtänet sen, ettei judirdinen "totuus", ole välttämättä aina oikea totuus. Siksi et puliukko, mielestäni voi torpata toisia kirjoittajia tällä, oikeuden tekemällä judirdisella päätöksellä. Täytyy myös huomioida se, että Tämä Bodomin juttu oli jo ikänsä puolesta hyvin poikkeuksellinen. Puolustushan tarttui jo oikeudenkäynnin alussa tähän oikeuskelpoisuus asiaan. Puolustus vaati, että kaikki jutun iän-tuomat epävarmuudet oli luettava syytetyn eduksi. Tässä jutussa on vain niin paljon kiistanalaisia asioita jotka viittavat vahvasti siihen, ettei kaikki ollut sitä, miltä näytti?!
Would you be my mirror ..? Did you read my thoughts ..?
MinfoNössö Misri
2
50
Vastaukset
- toki voi torpata
Niinpä, "jurirdinen" totuus on siis sitä että täytyy olla näyttöä ja todisteita siitä että rikos on tapahtunut syytteessä esitetyllä tavalla.
Ei liene kohtuuton vaatimus.
Ei siis riitä että kehitellään tuulesta temmattuja skenaarioita joita ryyditetään hatusta vedetyillä olettamuksilla.
Tuulesta temmattua syytteessä oli vaikkapa se että joku olisi suljettu teltan ulkopuolelle, se että joku leiriläisistä olisi ollut mustasukkainen, se että leiriläisten kesken olisi ollut riitaa ym.
"Jurirdiseen" päätökseen vetoamalla voi ilman muuta torpata kaikenlaiset huuhaa mielikuvat.
Asia olisi toinen jos kyseessä olisi jokin luovan kirjoittamisen palsta jossa mielikuvituksen siivin jotain satua väsättäisiin. - Tonttu Pihalla
Ja eikö Hessuparka kiirehdi misriperskärpästä puolustamaan stetson väpättäen:
Uusi viestiKirjoittaja Hessu52 päivämäärä Ti Helmi 28, 2012 11:09 pm
Juurikin noin, kuin misri viisaasti ja oikein kirjoittaa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh942274Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr1641866- 1761403
- 238869
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol11786- 62779
- 65774
- 55672
Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako212633Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </349601