Naurettavaa!

Ei voi kuin nauraa tälle keskustelulle täällä, kauhea väittely jostain ufoista. Mitä ihmeen järkeä niistä ja niiden olemassa olosta on väitellä. Siis te olette molemmat, skepot ja hörhöt täysiä tomppeleita kun kinastelette täällä kuin kakarat hiekkalaatikolla. Joka ikisessä keskustelunpätkässä on tätä väittelyä, minkä h-el-vetin takia... ei voi ymmärtää.

Ettekö jo tajua pitkälti yli 10 vuoden kinastelun jälkeenkään että se on 100%:n turhaa. Ihan sama kuin yrittäisi jäitä poltella.
786
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Olet oikeassa. Ufot ovat uskonto. Toisaalta aivan turhaa väitellä uskovaisten kanssa.
Mutta heidän vastaukset asiallisiin kysymyksiin herättävät hilpeyttä. Hauskaa ajatella että noin tietämättömiä on.

Äänestä

laitan tähän sun perään: tähänastisista... molemmat ootte aivan pihalla.

Sun pitää niiku sanoo, että tunnet olevas joku ufo-kovis?

botit

Äänestä

Kyllä palstan keskustelut ovat tosiaankin menneet väittelyksi skepposet vs. hörhelöt. Ei täälä ole enää ainakaan minulle mitään kiinnostavaa luettavaakaan, saati keskusteltavaa.

Ei ihme että täältä on lähteneet kaikki aikuiset ja aikuismaisesti käyttäytyvät keskustelijat.

Palsta on nykyään yhtä tyhjän kanssa.

Äänestä

Oho! nyt löyty viisaista viisain... Noinko kauan olet tätä seurannut ja ton verran viisastunut??? :O Kerropas itse jotain, arvostelu ei johda kyllä mihinkään!

Äänestä
  • Ai, arvosteluako tuo onkin. Enemmänkin se on herjausta. Tällä palstalla asustavat leikkiskepot eivät voi itse esittää ainoatakaan pitävää seltystä ufoille. Eivätkä voi todistaa sitä, etteikö ufoja ole olemassa. Nämä ihmiset (?) nauttivat toisten panetelusta. Ja ITSENSÄ KOROTTAMISESTA. tämä on fakta.

    Äänestä

  • litsi kirjoitti:

    Ai, arvosteluako tuo onkin. Enemmänkin se on herjausta. Tällä palstalla asustavat leikkiskepot eivät voi itse esittää ainoatakaan pitävää seltystä ufoille. Eivätkä voi todistaa sitä, etteikö ufoja ole olemassa. Nämä ihmiset (?) nauttivat toisten panetelusta. Ja ITSENSÄ KOROTTAMISESTA. tämä on fakta.

    Noin 95 % UFO tapauksista on pitävästi selitetty. Loppu 5% on epävarmoja. Toistaiseksi 0% on todistettu maan ulkoisen sivilisaation aluksiksi.
    Olemattomaksi ei ole todistettu myöskään sitä kuuluisaa saunatonttua, koska asian todistaminen olemattomaksi on useinkin mahdotonta. Juuri sen takia todistetaakka on väitteen esittäjällä.

    Siinä sinulle skebologian alkeita.

    Äänestä

Täytyy kyllä sanoa että keskustelun aloittaja on ihan oikeassa, tähänkin keskusteluun on jo otettu osaa väittelemällä skeposti ja hörhöilevästi.

Miten te jaksatte!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Täysjärkinen- kirjoitti:

Ei voi kuin nauraa tälle keskustelulle täällä, kauhea väittely jostain ufoista. Mitä ihmeen järkeä niistä ja niiden olemassa olosta on väitellä. Siis te olette molemmat, skepot ja hörhöt täysiä tomppeleita kun kinastelette täällä kuin kakarat hiekkalaatikolla. Joka ikisessä keskustelunpätkässä on tätä väittelyä, minkä h-el-vetin takia... ei voi ymmärtää.

Ettekö jo tajua pitkälti yli 10 vuoden kinastelun jälkeenkään että se on 100%:n turhaa. Ihan sama kuin yrittäisi jäitä poltella.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu