Suomalaista potkupalloa

omiin ropisee

Nyt ois korkea aika Mikki Baateloisen lopettaa sössöselittelyt mediassa ja alkaa antamaan mahdollisia näyttöjä valmentajan taidoistaan. Tähän päivään menenssä hänen antinsa maajoukkueelle on ollut hyvin hyvin kyseenalainen.
Taitaa kärsiä maajoukkue myös veskaripulasta? Sen verran heikkotasoista oli työskentely maalissa Itävaltaa vastaan.

3

132

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Omissa soi aina

      Joo, ei olla menty kai yhtään eteenpäin, kun tulos on 3-1. Tavoitehan on kai EM-kisat SITTEN JOSKUS, kun kaikki halukkaat pääsevät mukaan eli ei ollenkaan karsintoja. Nykyisillä säännöillähän sinne meillä ei ole koskaan asiaa, koska olemme vain potkupallomaa..?!

    • karwakorwa
    • thereishope

      Siis, vikahan EI OLE valmentajassa, vaan pelaajissa... EI ole mixun vika jos laiskat suomalaiset pelaavat mieluummin pleikkaria kuin harjoittelevat futista omalla ajalla niinkuin esimerkiksi Espanjassa... Toisaalta junnuvalmennus ynm. on suomessa täysin alkutekijöissä, mihin pitäisi keskittyä paljon nykyistä enemmän.

      Muistakaa, että nyt se pari vuotta sitten kaivattu nuorennusleikkaus on käynnissä, Pukki on parempi vuonna 2016 :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      50
      1577
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      62
      1532
    3. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      10
      1108
    4. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      60
      911
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      884
    6. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      765
    7. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      86
      620
    8. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      617
    9. Sotekeskus

      Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
      Ähtäri
      32
      597
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      38
      556
    Aihe