Suomi24 Yhteisössä teknisiä ongelmia

Hei käyttäjät,

Olemme havainneet teknisiä ongelmia Suomi24 Yhteisön toiminnassa ja suljemme palvelun korjaustoimenpiteiden ajaksi. Kyseessä ei ole tietoturvaongelma, vaan muu tekninen vika.

Ilmoitamme tällä palstalla kun Yhteisön ongelmat saadaan korjattua. Pahoittelemme palvelun sulkemisesta aiheutuvaa haittaa.

Terveisin,
Mari
Suomi24

36

1203

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pellet.

      ja haistakaa ***** oli kaikki nimet sit esillä nyt kun korjasitte! ihan hiton osaavaa toimintaa.

    • 4+15

      Itseasiassa kyseesä oli JÄLLEEN erittäin vakava tietoturvaongelma. Mutta näinhän asiat S24:ssä hoidetaan, laitetan Mari kirjoittelemaan puppua ja asia on kuitattu.

      S24:n kannattaa jo valmistautua viranomaistoimien kohteeksi joutumiseen. Palveluissanne on niin paljon vakavia ongelmia. Mm kaikkien palveluidenne tietoturvan laiminlyömisessä ja keskustelujen/chatin valvonnan laiminlyömisessä.

      • hmmmh.

        Ainakaan keskustelupalstojen keskusteluja eivät tunnu valvovan, koska vaikka Suomi24:n keskustelupalstoille on oikeus kirjoittaa anonyymisti ja rekisteröitymättä edes Suomi24:n jäseneksi, siellä sairaat tai ainakin vähintäänkin käytökseltä kummalliset nettihäiriköt perustelevat viattomille keskustelupalstakeskustelijoille ilmeisestikin jopa profiileja tai jotakin, koska ainakin itse olen aina saanut aivan kummallista käytöstä osakseni Suomi24:n keskustelupalstojen osaa ottamissani nimettömissä keskusteluissa ja niihin keskustelupalstakeskusteluihin edes osaa ottaminen tai keskustelupalstojen jopa vain lukeminen ihan pelottaa minua siksi usein...

        Ei tunnu siltä, että Suomi24 valvoisi keskustelupalstojensa keskusteluja, jos kerran palstoilla saavat täysin häiriintyneen oloisia tekstejä tuottavat vapaasti pelotella keskustelijoita.


    • Hei taas käyttäjät,

      Olemme avanneet Yhteisön korjaustoimenpiteiden jälkeen ja palvelu toimii jälleen normaalisti. Suoritamme kuitenkin edelleen teknisiä tarkistuksia varmistaaksemme palvelun häiriöttömän toiminnan.

      Terveisin,
      Mari
      Suomi24

      • if false true then

        eilen pääsin taas kirjautumaan vaan tänään taas en.
        Iloisin poikanörttiterveisin tytöille sinne, 62v. mies nörtti.
        Yrittäkää nyt saada poikasenne kuriin etteivät nolaa itseään enempää.

        Jaahas, nimimerkkinikään ei enää kelpaa, anteeksi tuo keinotekoinen.

        HUNKSZ


    • Viisari vain pyörii, ei aukea säköposti EI! Mikä kumma on, että Mozillan päivitys hukkaa aina suomi24 postin, vai olisiko se sittenkin toisin päin? Pikkasen kehitettävää 24 sivuston hallitsijoilla.

    • BetterPrivacyOngelma

      Kokeilin Better Privacy ohjelmaa, seuraus, suomi24 posti ei aukene. Kirjautuu sisään, mutta sivun lataus osoitin pyörii jatkuvasti, eikä postikansioita näy.

      Millä asetuksilla tuon Better Privacy väärän eston saa ohitettua?

    • LSO-evästeetsuomi24

      Suomi24 LSO-evästeet ovat mitkä?

    • ...

      tänään TAAAAS eri tiedot profissa. voi hyvää päivää...

    • Eitoimipostiei

      Piiri pieni pyörii, eikä posti aukene mulle! Mozillan viimeisin versio käytössä, ei posti toimi!

      Pitääkö jokin muu scripti olla sallittu, kuin emediate.se, ja onko sekään tarpeellinen?

      Suomi24 vastausta odotellessa.......

    • scriptitkö

      Ettehän vaan ole "pakottaneet" googlen vakoilu scriptejä käytöön postin avaamiseen? Ei meinaa toimia enää ie:n

    • MilleNotte

      Hei,
      jatkuvatko ongelmat yhä, sillä en pysty liittymään jäseneksi.Teksti kehottaa täyttämään kaikki *merkityt kohdat, jotka olen täyttänyt.

      terv.
      [email protected]

      • Hei,
        testasimme jäseneksi liittymistä ja se näyttää toimivan normaalisti. Kertoisitko tarkemmin ongelmastasi? Onko sinulta jäänyt joku kenttä täyttämättä tai kohta hyväksymättä?

        Terveisin,
        Piia
        Suomi24


      • Täytitkö tämänkin?

        Laitoitko ruksin kohtaan; Olen lukenut ja sitoudun noudattamaan käyttöehtoja.


    • beta-vaiheessa...

      Ei mitään kiirettä, viat on olleet olemassa jo yli 10 vuotta.

    • vai-bb-talossa

      Kysymyksiin visiin vastaan vain klo:13:02-14:28 välisenä aikana ja vain yhteen.

      Toimitus. Lukekaa nyt huolella, mitä tuola aikaisemmin on kerrottu ja VASTATKAA KAIKIIN. Kiitos!

    • Plussaapukkaa_perään

      Kuka noita käy suomi24 kommentteihin laittamassa? Eihän he edes vastaa mihinkään! Taitaa olla omaa väkeä "tykkäämässä"

    • Plussaapukkaa_perään

      Näköjään osui ja upposi!

      • Plussaapukkaa_perään

        Upposi todella syvälle! yli 76 miinusta! Hyvää päivää! Ajatelkaa mitä teette.

        Vai onko tarkoitus hävittää kaikki suomi24 ilmaisen postin käyttäjät? No tuota Plussaa en ota käyttöön, parempi näköjään vaihtaa muualle, sillä sitähän te näköjään toivotte.

        Hyvää jatkoa sensuurillenne, kyllä sillä saa asiakkaat häädettyä. Kiitos ei mistään. Vastat kun ette uskalla.


    • Vastaus?

    • Miinusta-Pukkaa-aina

      Näyttää olevan - automaatti. "oikeat" kommentit saavat . Väärät - ja kaikkia ei näköjään voi edes äänestää, tulos ei muutu, vaikka - painaa. Luotettavaa...

    • Vastaus? JA äänestys kuntoon! Näköjään kritiikki kielletty.

    • brown-eyed.girl

      Ilmoittakaa sitten kun teillä ei ole mitään vikaa vikaa vikaa missäään.

    • kritensen

      Mari onko sähkö postissa vieläkin joku häiriö kun en äsken päässyt postiini voin tietysti kokeilla myöhemmin uudestaan.

    • vihastunut

      Minulla tuo sähköposti ei vastaanottanut viestejä pitkään aikaan. Vasta pari päivää sitten saapuneet kansioon oli tullut 80 viestiä, joiden olisi pitänyt tulla jo kauan sitten

    • wiiti

      älä

    • Harmistunut kirjoitt

      Hoitakaa myös tuo ns Suomi 24 "häirköintikirjoittelu" teksti jolloin ei saa yhteyttä vastauksissa ollenkaan ja vika on muka saunalahden liittymissä. Minulla oli Espajassa joku "joiko" merkkinen paikallinen kortti ja siinäkin jouduin "häiriköitten listalle" ja vika oli muka taas Saunalahden liittymissä.
      Keksikää nyt joku muu teksti tuohon "linjojen tukkeutumiseen" sillä kun välillä sulkee yhteyden ja yrittää uudelleen ja uudelleen niin vastaus menee perille.

      Terveisin Esko Salo

    • Miten on mahdollista, että postilaatikossani on lähetettyjä viestejä viisi kappaletta vaikka posti on ollut käytössä jo ties miten monta vuotta? Nyt olisin tarvinnut tietoa vuoden takaisesta lähettämästäni emailista mutta eipä ollutkaan lähetetyissä! Onkohan tekninen vai millainen ongelma? Marja_niemi

    • GoncatWi"#¤%!?'¨¨fit

      Ylläpito voisi lopettaa tuon typerän itsensä äänestämisen, kumma kyllä plussat vain lisääntyy.

      Ne jotka hiemankin kritisoivat, saavat todella runsaat miinukset.

      Tämänkin kommentin perässä on pian kymmeniä miinuksia.

      Todella typerää, ette kestä mielestänne väärää mielipidettä.

    • Hei käyttäjät,

      Seuraavat ongelmat on nyt korjattu:

      - käyttäjätunnus ja uloskirjautuminen näkyvät nyt läpi palvelun kuten pitää
      - rekisteröityneenä käyttäjänä kirjoitetut viestit listautuvat jälleen yhteisöprofiiliin niinkuin kuuluu
      - kirjoitetuissa viesteissä näkyvät nyt vain julkisessa tilassa olevat viestit

      Pahoittelut vielä kerran mahdollisesti aiheutuneista haitoista!

      Terveisin,
      Elina
      Suomi24

      • Hei Elina!

        Osaisitko kertoa mistä johtuu, kun profiilissani näkyy ikivanhoja uutisia?
        Tämä vain silloin, kun sinne kirjaudun, muuten näkyvissä on viimeisimmät viestini ja päivitykseni.
        Eilen toimi välillä ihan hyvin, mutta nyt taas on noita vanhoja juttuja esillä.


      • Anceli kirjoitti:

        Hei Elina!

        Osaisitko kertoa mistä johtuu, kun profiilissani näkyy ikivanhoja uutisia?
        Tämä vain silloin, kun sinne kirjaudun, muuten näkyvissä on viimeisimmät viestini ja päivitykseni.
        Eilen toimi välillä ihan hyvin, mutta nyt taas on noita vanhoja juttuja esillä.

        Mistä ihmeestä nämä jo ainakin pari vuotta vanhat "Uutta" uutiset ilmestyivät
        profiiliini? Kuinka näitä voisi poistaa?
        Toinen kysymys: Onko mahdollista poistaa "Vierailijat" palstalta nämä
        turhanaikaiset, kasvottomat ja profilittomat jälkien jättäjät? Vievät vain
        tarpeettomasti palstatilaa. Eikä tuollainen XY:n vierailu voi ketään kiinnostaa.
        Muutenkin tuollaisten rekisteröimättömien, tai kirjautumattomien "nurkan takaa räksyttävien" osallistuminen keskusteluihin pitäisi jotenkin estää.
        Mikäli joku ei syystä, tai toisesta uskalla omaa profiliiaan käyttää, niin pysyköön
        poissa.


      • lungwein kirjoitti:

        Mistä ihmeestä nämä jo ainakin pari vuotta vanhat "Uutta" uutiset ilmestyivät
        profiiliini? Kuinka näitä voisi poistaa?
        Toinen kysymys: Onko mahdollista poistaa "Vierailijat" palstalta nämä
        turhanaikaiset, kasvottomat ja profilittomat jälkien jättäjät? Vievät vain
        tarpeettomasti palstatilaa. Eikä tuollainen XY:n vierailu voi ketään kiinnostaa.
        Muutenkin tuollaisten rekisteröimättömien, tai kirjautumattomien "nurkan takaa räksyttävien" osallistuminen keskusteluihin pitäisi jotenkin estää.
        Mikäli joku ei syystä, tai toisesta uskalla omaa profiliiaan käyttää, niin pysyköön
        poissa.

        Kysyin asiaa palautteen kautta, minulle vastattiin ystävällisesti sähköpostiini jotensakin näin: "Vanhat uutiset poistuvat näkyvistä sitä mukaa, kun uusia tulee. Kokonaan niitä ei voi poistaa."
        Mutta kun ne vanhat näkyvät siellä vain silloin, kun kirjautuneena käyn profiilissani. Ei päivity ollenkaan uusia viestejä eikä kuulumisia.
        Jos nämä pystyisivät edes vastaamaan ja kertomaan mistä se johtuu, mutta kun ei.


    • JA TÄMÄ VIKA ON SITTEN JATKUNUT TÄHÄN PÄIVÄÄN-YÖHÄN ASTI, HELVETTI PÄÄSE MIHINKÄÄN SUOMI24.FI SIVUILLE, VARSINKAAN S-POSTIN PUOLELLE. TEHKÄÄ JO JOTAKIN!!!!

      • nimimerkki tässä

        Eivät he osaa.


    • Olisiko viisaampaa ilmoittaa silloin,kun posti ja keskustelut toimii normaalisti.
      Tulisi katsos paljon lyhyempi lista,koska totuushan on se,että oikeastaan koskaan tämä ei toimi kunnolla.

      Postin vaihdoin jo pois tästä peräsuolesta,kun ei sitä saa auki kuin kerran kuussa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski

      Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi
      Maailman menoa
      67
      5927
    2. Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan

      Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan
      Maailman menoa
      349
      5749
    3. Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia

      ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä
      Maailman menoa
      93
      4731
    4. Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.

      Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y
      Maailman menoa
      12
      2235
    5. Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!

      Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva
      Tv-sarjat
      18
      2048
    6. Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin

      🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu
      Maailman menoa
      52
      1952
    7. Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?

      Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont
      Maailman menoa
      43
      1870
    8. Martina vuokraa yksiötä

      Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      251
      1211
    9. Jokaisella tytöllä on supervoimansa

      Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan
      Sinkut
      203
      1114
    10. Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!

      Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka
      Maailman menoa
      64
      1061
    Aihe