Terve.
Cazidin kaupunki kiinnostaisi mutta vain pitkänä viikonloppuna ja näin keväällä. Malagaan pääsee suomesta kohtuullisen hyvin lentäen ja nyt olisin kiinnostunut kuulemaan mitä suosittelette kulkuneuvoksi, bussi, juna, taxi? Olen oikeasti melko neuvoton kun en ole koskaan etelä-espanjassa ollut!
Malagan lentokentältä Cazidiin
7
1951
Vastaukset
- Ramon P
Ota Malagan kentältä vuokra-auto ja aja hyväkuntoista moottoritietä Cadiziin. Moottoritie on maksullinen, mutta kannattaa maksaa. Liikenne Espanjassa on helppoa ja turvallista ja tiestö erinomaisessa kunnossa.
- spainnnn
Junayhteyttä ei taida Malagan kentältä Cadiziin olla. Lähijuna Renfellä pääsee Malagasta Fuengirolaan asti junalla eli sen noin 20km matkan.
- hyvaamatkaa
Malagan lentokenttä sijaitsee Malaga-Fuengirola junaradan varrella, Malagaan juna n. 15 min., Fuengirolaan n. 30 min.
Malagan kentältä mentävä ensin junalla Malagan kaupunkiin. Malagasta pääsee junalla Cordobaan n. 1 tunti, Cordobasta Cadiziin n. 2,5 tuntia.
Kts. renfen sivulta aikataulut, hinnat yms.
- suoralento
Miksi et lentäisi suoraan Jerez De La Fronteraan (XRY), josta on lyhyt matka Cadiziin.
Googlaamalla k.o. kentälle löydät useita lentoja suomesta tai katso suoraan ebookers.fi
Lento voi olla hiukka kalliimpi kuin Malagaan, mutta otappa huomioon myös se, että jollainhan sinun täytyy sinne Cadiziinkin mennä ja sekin maksaa.
Ihan vinkkinä vaan että ei se Malagan kenttä ole ainoa siellä etelä-espanjassa ole jonne lentokoneet laskeutuu.
Granadassa, Sevillassa ja monessa muussakin paikassa on lentokenttä.
Se että pääseekö noihin suoraan Hesasta tai Tampereelta on eri juttu.
Jos Cadiziin menet, niin käy myös Puerto de Santa Mariassa, näkemisen arvoinen pikkukaupunki ja jos aikaa jää, niin maista mansikoita Huelvassa.- taxitaxi
Gramadaan nyt ei ainakaan kannata lentää, jos on matkalla Gadiziin.
- taxitaxi
taxitaxi kirjoitti:
Gramadaan nyt ei ainakaan kannata lentää, jos on matkalla Gadiziin.
siis Granadaan.
- hola-hola
Jerez de la Fronteran kentältä ei ole kovin tiheitä juna- ja bussiyhteyksiä Cadiziin, mutta suosittelen yöpymistä Jerezissä, josta esim. lähijunalla sitten virkistyneenä Cadiziin. Lähijunia kulkee Jerezin ja Cadizin välillä noin kerran tunnissa pitkin päivää, vain muutamat jatkavat lentokentälle saakka.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on677319- 707133
Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1505773Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist534748En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä
Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛204119Onnettomuus
Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?53780- 313397
- 373328
Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"
Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris802823Adonikselle
Kuvittelitko oikeasti, että ootan sua? Kuvittelitko, että voit noin vain vetäyttä ja kun tulet takaisin, kaikki on niin1872350