Meillä on nyt uusi presidentti ja huomaatteko miten aurinko alkoi paistamaan heti?
Ja edustava puoliso on hällä myös! Oikea Suomen prinsessa.
Mutta Jumalan valtakunassa ei valta vaihdu! Jeesus on kingien Kingi!
Ja edustava puoliso on hällä myös! Oikea Suomen prinsessa.
Mutta Jumalan valtakunassa ei valta vaihdu! Jeesus on kingien Kingi!
Vastaukset 24
Vanhimmat
Siunausta toivon myös Saulille ja Jennille!
Uskovaiset häädetään tästä maasta uuden kuninkaan toimin. Guud bai pässit.
Toivon Sauli Niinistölle menestystä uudessa tehtävässään ja samalla kiitän Tarja Halosta tasavallan presidentin tehtävän erinomaisesta hoidosta. Hän ollut mielestäni paras presidentti omana elinaikanani (vuodesta 1970) ja viitoittanut Suomea oikeaan suuntaan kohti avointa, tasa-arvoista ja oikeudenmukaista yhteiskuntaa. Suomella on ollut onni saada hyviä presidenttejä ja toivon, että Sauli Niinistöstäkin tulee hyvä presidentti Suomelle.
Huomasko Reijo R kuinka vähä Suomessa on aitoja kristittyjä. Essayah sai 70000 ääntä. Tohon sun uskoon näköjään kuuluu hirvee halu olla jonku alamainen ku prinsessaa palvot.
Sari oli omana persoonanaan mukana pressakilvassa. Ei hän edustanut koko kristikansaa. Mutta Jeesusta joutuu jokainen sydämessään äänestämään, jos mielii kuninkaan valtakuntaan. Tämän maailman ruhtinaat kaatuvat ja kukistuvat, Jeesus pysyy valtaistuimella iäti! Tästä lisää ensiviikon Ajan Faktassa, -lue!
Tuleppa muuten kattomaan vappuna Jeesus marssia. Vain osa tämän kaupungin kristityistä on siinä, mutta minusta heitä on paljon! Kuinkahan monen hengen saattue siitäkin tulisi, jos ateistetista tehtäisiin marssiporukka. :) Kuinkahan moi oikeasti haluaisi näytää tyhmyytensä. Ehkä pari kolme olisi marssilla. :) Arvaan ketkä ;)
No eihän ateisti sille mitään voi, koska teillä ei ole elämää, vaan olette kuolleet synteihinne, niinkuin minäkin aikoinaan. Mutta sain armon.
Efesolaiskirje 2:1: Ja Jumala on eläviksi tehnyt teidät, jotka olitte kuolleet rikoksiinne ja synteihinne,..
Maailmassa on vain kahdenlaisia ihmisiä, muita ette löydä. On SYNTISIÄ ja ARMAHDETTUJA syntisiä. Koetetaan päästä ja olla armahdettujen puolella. :)
Siunasuta koko kansalle pressan lisäksi!
Odota nyt Reijo vähän aikaa, kun tämä värisuora ajaa köyhät kyykkyyn. Tulee monelle Jeesus mieleen.
Huomioijalle. Toivottavasti ei kovasti kyykytetä. Mutta totuuden nimissä elämme kyllä vaikeita aikoja ja tulevaisuudessa on synkkiä pilviä.
Kun vain päättäjät muistaisivat kenen asialla ovat ja kenen toimesta sinne päättäville paikoille päätyneet.
kirkosta eronnut kauan sitten , mutta rukoilen joka ilta .Pinnallasti koko uskonto ,auttakaa lähimmimmäisiä joka päivä heidän vaikeiduksissaan . se siitä
Auttavalle, että puhut vähän, mutta asiaa! Kristittyjen pitäisi olla ehdottamasti enemmä näkyvillä sosiaalisella puolella. Mutta se on tämä opetus niin syvällä, että ollaan vain niin vaatimattomia, eikä huudella mitä tehdään. Minusta kansan pitäisi tietää enemmän surakunnan tekemästä sosiaalisesta työstä. Ja sitä pitäisi mielestäni lisätäkkin.
Ps. Kirkot ei ketään pelasta, Jeesus on jokaisen ihmisen henkilökohtainen pelastaja! Kirkot ja seurakunnat ovat kuitenkin tärkeitä HENGELLISEN kasvun kannalta. Ja että niissä pääset palvelemaan yhdessä muiden kritittyjen kanssa lähimmäisiäsi.
niiin no valitettavasti saukki niinistö on uusi pressa ikävä asia täytyy myöntää,ilmeisesti myös sinä Reiska tai reijo olet samaa mieltä kanssamme asiasta.Ainahan kokoomuslaiset ovat vieneet maan kehitystä huonompaan suuntaan samoin kuten sosiaalidemaritkin
Sari olisi olut paras pressa minun mielestäni. Järkevä nainen kaikinpuolin. Mutta kun on kristitty niin ei pärjännyt. Tämä maailma on pahan valassa ja se ei salli, että kuningaskunta tulee. Toivottavasti Sauli muistaa, kuka on vielä yläpuolella presidenttien, kuninkaiden ja kaikkien.
Se on nyt näytön paikka, kun on pitkästä aikaa kokoomustaustainen pressa. Mutta päivän politiikkaan hän ei voi puuttua kuitenkaan, eikä ole sellaista valtaa että kovin pääsee kyykyttämään. Enemmän olen huolissaan kaiken maailman optioista joita jo ennestään raharikkaille jaetaan surutta ja niille, joiden selkänasta nekin optiorahat on revitty, heitetään kylmästi pihalle. Tähän pitäisi valtiovallan puuttua!
Minä olen kristitty ja köyhien ja sorrettujen puolella. Näin tulisi jokaisen kristityn olla.
No nyt on meillä semmoinen kapitalisti pressana että siunausta tarvitsee suomen kansa.Niinistöhän on avoimesti sitä mieltä että köyhät kyykkyyn ja se tullaan pian huomaamaan.Nåin on näreet.Juu ja prinsessana oikea teinivaimo kun vertaa Sauliboyn ikään.
No parempi Jenni, kun jokin antonio....
Reijo R , Näytät taas typeryytesi.
Sauliko se auriongon paisteen määrää, eikös Jumalla olekaan enää valtaa.
Mitenkä joku Jenni on parempi kuin joku Antonio tai Reijo?
Sinulla pitäisi olla tiedossa, että kun uskonto ja politiikka yhdistetään, niin siitä tulee ikuinen "pyhäsota".
Optioista ei kannata olla huolissaan koska Sali on optioherrojen etujen valvoja.
Taidan laittaa postilaatikkoon kyltin, että sakon uhalla kieletty laittamasa Ajan Faktaa luukusta.
Käyttääkö Sauli huumaavia aineita, kuten esim. tupakkaa ja alkoholia? Alkoholihan on eniten käytetty ja eniten turmaa tuottava kova huumaava aine. Alkoholia käyttävä henkilö ei luonnollisesti pysty johtamaan kokonaista valtakuntaa. Presidentin homma on lehtitietojen mukaan 24h vuorokaudessa ja 7päivää viikossa, joten viinalle ei ole sijaa.
On hyvä, että sinullakin on usko Jumalaan, että tiedät kuka ne säät säätää. Hienoa! :) Ajan fakta tulee ensiviikolla. :)
Monet sanoo, että uskonto ja politiikkaa ei pidä sekottaa. Olen samaa miltä. Uskon tulisi kuitenkin olla kaiken politiikan perusta mille lähdetään politiikkaa rakentamaan.
Laita kaksi kylttiä varulta... :) Mua ei haittaa :) 34.000 kappaletta kuitenkin pistetään jakoon, joten ei haittaa vaikka ei yhteen paikkaan menekään. :) Vaikka hyvä olisi jos sullekin tulisi, koska olen sun puolella, en sua vastaan. Siunausta!
Juu, kyllä minustakin Antonio olisi ollut Jenniä parempi.
Sauli on kallis mies!
Saulille laitetaan parasta aikaa ilmastoitua tupakahuonetta ja patiota sauhuttelua varten.
Jennille laitetaan runonkirjoitushuonetta näyttöruutu seinällä.
Saulin lastenlapsille leikkihuone nykykyky leluineen.
Kaikki menee veronmaksajien piikkiin.
Presidentin homma on tosin 24h/vrk, mutta eihän siihen kuulu työnteko, vaan pitää edustaa, niin ketä ja mitäverten pitää edustaa??
Tosiaan tuo huumeasia on tärkeä. Vaalikeskusteluissa kyseltiin lähes pelkästään seksuaalisesta suuntauksesta ja maailman kriisipesäkkeiden rauhoittamisesta, myös nuorisotyöttömyyden täydelliseen poistoon löytyi ratkaisut. Presidentin edustaminenkin on hänen työtekoa eikä mahdollista huumaavia aineita.
täys paska se on.
No, siunasta siis tarvitaan. Rukoilkaamme............. aamen. Kiitos!
Reijo R. Aurinko alkaa paistaa tai rupeaa paistamaan. Opettele suomen kieli, ennen kuin alat kirjoitella (tai rupeat kirjoittelemaan).
no, älä välitä. nuo on pienemmistä päästä mun kirjoitusvirheitä... :)
ai niin kummasta päästä ala vai yläpäästä?