Silkkijakku

Räätälille

Mitä suunnilleen kannattaa maksaa , kun haluaa teettää silkkijakun Thaimaassa?

4

260

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Katrin1

      teetin silkkijakun Pattayalla viime marraskussa. Hieno tuli ja hinta oli 3000 thb eli noin 70 €

    • Leijona

      Jos silkkijakusta maksaa 300THB on kyseessä ns. Thai-silkki joka on yleensä puuvillan ja polyesterin sekoitusta. Kiiltää kauniisti ja on rypistymisen ja hoidon kannalta helpompaa kuin silkki.

      Hinnat vaihtelevat suuresti. Kata Beachillä pyydettiin pari vkoa sitten miesten puvusta ja housuista 9000THB. Hinta on kova. Hinta tietysti riippuu kankaan laadusta ja yleensä siis siinä olevan villan määrästä, johon kannattaa satsata. KataNoi'ta löytyi KataThanin edestä hyvä Intialainen räätäli joka teki hyvästä villakankaasta puvun 4800THB ja paitoja erikseen tilatuista paitakankaista n. 18eue kpl. Naisten villasekoite housut 1500THB, jotka istuivat loistavasti.

      • ohhojkkaa

        käyttääkö joku viel jakkua nyky päivänä? ja viel silkistä...ehkä joskus 90 luvulla


      • oletko lukutaidoton

        3000 thb ei 300.... ja phuketin hinnat ovat phuketin hintoja. Phuketissa varmasti pyydetään 9000 thb miesten puvusta, kun muualla thaimaasta sen saa 5000 thb ja kolmella sovitusksella. Sellaisia ne phuketin hinnat ovat sen tietää kaikki jotka osaavat matkustaa muuallekin thaimaassa kuin phukettiin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vihreiden, SDP:n ja Vasemmistoliiton kannattajista selvästi alle puolet on miehiä

      ja silti joku punafeministi valitti kokoomuksen naiskannattajien puutteesta, vaikka siellä on enemmän naisia kuin punavi
      Maailman menoa
      91
      2671
    2. On tiedossa, että venäjämieliset diggaavat diktatuurista venäjää

      jossa ei esim. ole sanan- ja lehdistönvapautta. Mutta keitä nämä venäjän palvojat sitten ovat, ei heitä toki paljon ole
      Maailman menoa
      52
      2618
    3. Ensin Henry Novak ja nyt sitten se Irlannin tapaus

      jossa mustaihoinen afrikkalainen mieshenkilö puukottaa valkoihoista maassa makaavaa miestä useita kertoa pään alueelle.
      Maailman menoa
      71
      2577
    4. Belfastissa käynnissä kunnon persuilu

      Joku random mamu tekee rikoksen, niin sikäläiset naamiopersut kostavat tuhoamalla kantaävestön omaisuutta. Liekö siellä
      Maailman menoa
      79
      2478
    5. Tytti Tuppurainen: Suomen pakolaiskiintiö pitäisi nostaa 10 000 vuodessa

      asia on faktaa, noin Tytti sanoi aiemmin. Kun taas Orpon hallitusohjelman mukaisesti Suomen pakolaiskiintiö on pudotettu
      Maailman menoa
      76
      1996
    6. Islamovasemmistolaisuus - tälläista termiä käytetään

      Termi tarkoittaa alunperin äärivasemmiston ja muslimifundamentalistien liittoa, jonka ytimessä oli antisemitismi. Isl
      Maailman menoa
      47
      1987
    7. Persujen kannatusromahdus tekee kesästä 2026 nautinnollisen

      Satoi tai paistoi, niin Suomen kansalaisella on kuluvana kesänä syytä hymyyn. Niin upealta tuntuu persujen kannatusroma
      Maailman menoa
      140
      1843
    8. Julkista rahaa ei tule antaa senttiäkään yksityisille yrityksille

      Julkinen raha on meidän yhteistä rahaa, ja se raha on tarkoitettu yhteiseen käyttöön, kuten esimerkiksi tuottamaan palve
      Maailman menoa
      29
      1412
    9. Martina Aitolehti läpäisi Erikoisjoukot - Tilittää umpirehellisenä kuvauksista

      Martina Aitolehti selvisi Erikoisjoukot koulutuksesta. Hän myös malttoi pääosin pitää mölyt mahassaan, vaikka saikin ko
      Kotimaiset julkkisjuorut
      31
      1395
    10. Mitä tapahtui?

      Mitä tapahtui keskiviikkoiltana kun oli paljon hälytysajoneuvoja ja mediheli?
      Kiuruvesi
      18
      1296
    Aihe