miksi en minä?

MOi!
Olen 21-vuotia ja naimisissa.
Me ollaan yritetty kahdeksan kuukautta lasta
mieheni kanssa, kerran sain alkuvaiheessa
keskenmenon..nyt in taas kaksi viikkoo myöhässä
ja pelkään keskenmenoa yli kaiken, miten voin
rauhottua, en edes uskalla mennä tekemään testiä,
koska pelkään taas pettyväni nehatiiviseen
tulokseen..Help me!
3391
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Minä ja mieheni yritimme lasta n.8vuotta,kunnes
tärppäsi.Nyt olen 29 4rv ja olemme iki onnellisia.
Hermoilu ei yhtään auta asiaa, joten sun kannattaa
rauhoitua.Ja tee vaan se testi saat mielen rauhan
kenties tulos on positiivinen.Onnea ja hyvää
jatkoa!!!!

Äänestä

Hei!
Minä olen mieheni kanssa yrittänyt 2,5 vuotta lasta eikä ole tärpännyt millään lailla, joten ole onnellinen. Stressaaminen asian kanssa voi vain pahentaa keskenmenon riskiä, joten hyvä ihminen rauhoitu ja tee testi. Itse olen tehnyt varmaan kymmeniä testejä ja pettynyt joka kerta, joten todellakin tiedän sen tunteen, mutta kaksi viikkoa jo menkat myöhässä kertoo jo aika paljon, joten tee testi ja uskoisin sinusta ja miehestäsi tulevan onnellisia. Mutta sinun täytyy rauhoittua ettei tule toista keskenmenoa. Keskenmenoihin liittyy monia syitä, joihin sinäkään et välttämättä pysty lainkaan vaikuttamaan, mutta stressaamiseen kyllä pystyt!!! Toivotan teille erittäin hyvää elämää ja toivottavasti olet raskaana ja raskaus etenee oikealla tavallaan!!

Äänestä
  • kiitos vastaujsestasi..menkat oli kaiken kaikkiaan, lopulta kaksi kuukautta myöhässä, mutta en ole raskaana..se on joku hormonihäiriö..alussa olin niin pettynyt..nyt olen päättänyt että lapsi tulee aikanaan..ja keskityn mieheeni ja iteseeni.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


nusja kirjoitti:

MOi!
Olen 21-vuotia ja naimisissa.
Me ollaan yritetty kahdeksan kuukautta lasta
mieheni kanssa, kerran sain alkuvaiheessa
keskenmenon..nyt in taas kaksi viikkoo myöhässä
ja pelkään keskenmenoa yli kaiken, miten voin
rauhottua, en edes uskalla mennä tekemään testiä,
koska pelkään taas pettyväni nehatiiviseen
tulokseen..Help me!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu