mitä mieltä ootte mun mutsista?

riivaaja

mun mutsi synty maalla ja valmistu lukion jälkeen merkonomiksi. sitten tuli lama ja se jäi työttömäks. sit se tapas mun faijan ja hankki mut ja mun siskon. mun faija oli alkoholisti ja löi mun mutsia ja sit mun mutsi jätti mun faijan. mun faija oli sairas ja teki sit itsemurhan. sitten mun mutsi muutti takas sen vanhemmille, sitten mun mutsi tapas toisen miehen ja hankki sen kanssa vielä toisen siskon. asuttiin koko perhe mun mutsin vanhemmilla kuusi vuotta rakentaen taloa. sitten muutettiin sinne taloon, asuttiin siellä vuos ja sitten tuli ero. talo jäi sille ukolle ja mutsi muutti takas vanhemmilleen lastensa kanssa. sit samalla mun mutsi ei kestäny mun siskoo ja anto sen huostaan ja toinen muutti isälleen, sit se hankki netistä vielä kolmannen miehen ja asutaan edelleen mun mutsin vanhemmilla. mitä mieltä ootte tästä?

6

275

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Heippa! No,äitisi on varmasti mielenkiintoinen persoona.. Hyvää jatkoa hänelle!

    • Näin tässä eräs ....

      Yhdyn tuohon edelliseen. Hän varmaan ihan upea ihmien, mutta jollakin tavoin herkkä ja heikko persoona. Hän on joutunnut elämän olosuhteiden riepoteltavaksi: lama ja epäonnistuneet ihmisuhteet. No lamalle ei mitään voi, mutta onko sattumaa vai jokin persoonallisuuden oikku, että jotkut vetävät kuin mangeetti puoleensa reppanoita ja alkoholisteja ym. En ole ammttilainen ja en tunne äitiäsi, mutta jotkain ailahtelevaisuutta ja pinnallisuutta äitisi elämänhistoria antaa ymmärtää.
      Hänellä ei ole otetta ja vastuuta huolehtia jälikasvunsa hyvinvoinnista vaan tärkeämpää on hankkia hinnalla millä hyvänä uusi kumppani.
      Kysyit mielipidettä ja tällainen tuli tälle raapustelijalle mieleen.
      Hieman askarruttaa tuon nimimerkkisi "riivaaja"?

      • riivaaja

        näillä palstoilla riivaan ihmisiä omilla ongelmillani.


    • kkrkrkr3

      ´´Äitisi on varmasti mielenkiintoinen persoona''. Itselläni menisi ainakin hermot tuommoisella elämän tyylillä jne. '' Erotaan, muutetaan vanhemmille, uus mies , erotaan, taas vanhemmille.... ''

      Ja laittoi oman lapsensa huostaan??

      Ps: En oo mikää kukkahattutäti vaan ihan normi poika 22v.

      • riivaaja on riivattu

        ehkä juuri siksi olenkin vähän riivattu tai erilainen.. normaalina en ainakaan myönnä itseäni!


    • et ole riivattu

      Sinunlaisista voi tulla kyllä todella ymmrtäviä ihmisiä. Noista lapsuuden kokemuksista voi sittenkin eheytyä ja sitten ymmärtää kovia kokeneitä lähimmäisiä.
      Et kai sinä riivaa jos kerrot ja jaat kokemuksiasi toisten kanssa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kannattaako suomalaisen duunarin enää äänestää vasemmistopuolueita

      sillä eivät ne tunnu kovasti ajavan suomi-duunarin etuja. Jos katsotaan Vasemmistoliittoa, niin sehän on ihan feministi
      Maailman menoa
      200
      5753
    2. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

      On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
      Maailman menoa
      105
      5631
    3. Professori: Maahanmuuttajien rikollisuutta hyssytellään - hävytöntä

      Kriminologi Jukka Savolaisen mukaan ikä ja vaikeat olosuhteet eivät riitä selitykseksi. – Tutkitun tiedon valossa sanoi
      Maailman menoa
      190
      4633
    4. Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään

      voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa
      Maailman menoa
      51
      4053
    5. Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessään

      mutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät
      Maailman menoa
      61
      3950
    6. Marin teki sen mihin muut eivät pystyneet, vei susi-Soten maaliin

      ja sitten hävittyjen vaalien jälkeen lähtikin vastuuta pakoon...... "Professori: sote-uudistus on täysi susi. Sosiaali
      Maailman menoa
      31
      3586
    7. En koskaan tule sinulle tätä kertomaan

      Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.
      Ikävä
      20
      1474
    8. Saatoin tehdä elämäni isoimman virheen

      Otsikko kertoo kaiken. Miksei kaikki voi olla yksinkertaisempaa?
      Ikävä
      130
      1390
    9. Kova ikävä parittelukumppania täällä korvessa

      Mutta muuten kyllä on rauhallista.
      Ikävä
      19
      1072
    10. Jotenkin tämä

      tilanne taas eskaloitui ja saat mut roikkumaan täällä palstalla. Turhaan. Ei nämä tekstit sua koskaan tavoita. 😭
      Ikävä
      33
      970
    Aihe