Tiedetty tämä toki on...mutta nyt se on nähty ja kuultu! Rekkamiehet ovat kovia sällejä ottamaan Essolla kantaa asiaan kun asiaan. Mutta oman liiton puolihullun narsistin otteisiin ei puututa. Timo Napoleon Räty ei osaa lähteä talosta ulos, ennen kuin talutetaan. Naisia kohtaan voisitte olla herrasmiehiä ja ottaa kantaa asiaan. Vaatikaa vaikka ylimääräinen liittokokous, jossa kissa pöydelle ja uusi hallitus kehiin.
Hienoa olla AY-toiminnassa mukana, että piti tämäkin päivä nähdä....
Hienoa olla AY-toiminnassa mukana, että piti tämäkin päivä nähdä....
Vastaukset 14
Vanhimmat
Puhut asiaa olen ollut Metalliliitossa koko työajan,enkä voi ymmärtää jäseniä jotka antaa tälläisen johtajan heitä johtaa.KYLLÄ nyt olis jäsenistön näytönpaikka,Rätyhän on teidän työmies.
Ja metallimies vastaa Heikille.
Mahtavasti on meidän etuja aina ajettu ja ne heikoimmat sopimukset tehty,siis ihan ensimmäsenä ja aina. Täysin munaton liitto meillä. AKT sentään jotain saanut aikaan
Metalliliitto on aivan munaton. Vakituista porukkaa pihalle / lomautetaan ja samaan aikaan puolalaisia ja unkarilaisia sisään ovista ja ikkunoista, kun on niin halpaa.
Tämä meininki on Kurikan Ruukissa jatkunut jo pidempään ja kukaan ei liitossa välitä mitään. Työpaikan luottamusmieskin on niin kieli ruskeana,että hyi vittu.
Mietipä nyt loppuun asti jos kykenet. Valehteleva akka itkee lehdissä ja tyhmät uskoo. Hilkka olis pitänyt potkia pihalle jo ajat sitten.
Ehkä ei kuitenkaan näin,kyllä aikuisten ihmisten pitää pystyä sopimaan asiat,varsinkin työasiat.Sitähän en minä pysty sanomaan mita siellä oikein on tapahtunut.
"realist" ajattelee juuri kuten luulen rekkamiehen asiaa mielessään pohtivankin...akat perkele on itkupillejä ja niitä ei tartte kuin panemiseen...silloin kun sattuu saamaan...muuten vedetään Scanian hytissä tumppuun Ratto kädessä.
No turpiinhan miehiäkin vedelleen. ja kerta rekkanaiset on niin äijiä olevinaan niin so?
sitä saa mitä tilaa!
Rädyllä ei oo edes ajokorttia. Miten se voi johtaa auto ja kuljetusalan littoa, kun ei tiedä rahtaamisesta paskaakaan..??
http://suomenkuvalehti.fi/jutut/kotimaa/mika-mies-on-timo-raty-aktn-kovanaama-lakkojen-takana
Näinhän täällä valtakunnassa toimitaan, koulusivistystä arvostetaan, käytännöntyö ei niin tärkeää, vrt. esim liikenneministeri, nuori tytteli häärää.
Mutta kun tämän ministerin takana on kuitenkin niitä kirjaviisaita, joilla ei ole kokemusta raskaanliikenteen ongelmista käytännön tasolta muuta, kuin mustan auton tummennettujen klasien takaa...
40.v maksanut jäs.maksuja, lopetin maanantaina antamasta enää ruplan ruplaa.
Aion olla jäsen vaikka vaihtuis konttorilla ne oven kahvatkin.
Tämähän on täysin niinkuin sanotaan munattomien liitto siis 10 ja puh joht. äänestää näin tyhmästä asiasta kuin että PIKKU NAPOLEON määrää niin ei voi olla muusta kysymys kuin ei saada enää puhelimia eikä kannettavia eikä niin humalatilaa, että voidaan kaataa joku nainen joka on puolet minusta. Naisrekkakuskit ei olisi eikä AIKOINAAN -70 ns. REKKAMIES (KUITENKIN NAINEN)
no mitähän jokellusta tuo nyt oli. Pirun huonosti asiasi kuiteski esitit,että näyttää saman suuntanen älykkys taso olevan ,oli sitte nainen tai mies,kun kuljettajista kysymys.
Kertokaa Lervolle. Sen tulee ilmi kun LErvo sisäistää asiat. Ei muutoksilla lavenna tilannetta. Kyllä LErvo joka päivä sen tietää. Voipi olla hamppipenoilla tiukkaa sitten. Myös LErvolan sakkia tuetaan armottomasti. Ajakaas nyt renkipököleet halvalla kun käsketään, isoille herroille kuuluu kaikki rahat. Ei pena maksa mitään. Palkka loppuu pian. LErvo nykäseee "lervonkossun" kahteen tahtiin