No voi yhren kären

on kun skeptikoiden mielestä kaikki kontaktihenkilöt jne. muka valehtelevat ja osa heistä olisi aineissa. Totuushan on että joka osa alueelta löytyy niin huijareita kuin ei huijareita, mutta se e skeboja liikauta millään vertaa, voi yhren kären !
587
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ovat vain omiin tapoihinsa niin fakkiintuneita, sekä olettamuksiinsa. Etteivät viitsi ottaa asioista kunnolla selvän, ennen kuin alkavat pyörittämään vanhoja rainojaan.
Ja niihin rainat sitten ovat totta. Ja nyt, kun tuota olen lukenut jonkin aikaa ja kuunnellut skeposukulaistani, niin, Minustakin on tulossa pikku-skepo. Heh!
Ainakin mitä tulee Venukseen. Oletkos sinä jo kuullut Venus-planeetasta?
Se tekee VAIKKA mitä, skepot vakuuttavat.
Ja nyt sitten minäkin olen päättänyt pyhittää pikku-skepon elämäni Venukselle.

Äänestä

  • Kyllä senkin jo luulisi kunnianloukkaus - kriteerit täyttävän ja reippastikin, jos jonkun ryhmän yksilöä, saati koko ryhmää -joka toimii kuitenkin lain puitteissa- syytetään narkomaaneiksi tai sitten mielisairaiksi. Sitä on jok'ikinen ainoastaan omista sanomisistansa ja tekemisistänsä vastuullinen.

    Äänestä

  • Vekkula Anukseen kirjoitti:

    Hyvä! Tiesithän että sukkulalla pääsee venukseen.

    http://www.youtube.com/watch?v=U388IGpI38k

    Sukkuloita on vain jenkeillä ja nekin romuttamolla. Joten ei kukaan pääse sukkuloimaan.

    Äänestä

  • Edwin Goodbye kirjoitti:

    Kyllä senkin jo luulisi kunnianloukkaus - kriteerit täyttävän ja reippastikin, jos jonkun ryhmän yksilöä, saati koko ryhmää -joka toimii kuitenkin lain puitteissa- syytetään narkomaaneiksi tai sitten mielisairaiksi. Sitä on jok'ikinen ainoastaan omista sanomisistansa ja tekemisistänsä vastuullinen.

    Ei se ole kunnianloukkaus jos väite on totta ja veikkaan ettei yksikään tuomari avaruuden ölliäisten kanssa vehtaavia täyspäisenä pidä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mikä siinä... kirjoitti:

on kun skeptikoiden mielestä kaikki kontaktihenkilöt jne. muka valehtelevat ja osa heistä olisi aineissa. Totuushan on että joka osa alueelta löytyy niin huijareita kuin ei huijareita, mutta se e skeboja liikauta millään vertaa, voi yhren kären !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu