Restelin esimiehet

:( :( :( :( :(

Mulla on nyt sellainen kuva Restelistä että sinne kerääntyy aikamoisia spedejä esimiesrintamaan. En ole missään muussa firmassa koskaan saanut sellaista kohtelua osakseni kuin Restelissä.

Olen nyt työskennellyt muutamissa Restelin paikoissa ja huh heijjakkaa mitä meininkiä esimiehillä Restelillä on! :O :O

7

676

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • A.O.P.

      Noh mitä toi nyt on???
      Samoja tyyppejä ne on joka paikassa, oli työnantajana mikä tahansa firma.
      Vai sanoko joku pahasti? Tuliko paha mieli?

    • ;/ ;/ ;/

      Ei kyllä Restelillä on *sensuroitu sana* esimiehet mitä maa päällään kantaa.
      Taitaa tuo edellinen kommentoija, nimimerkki A.O.P. olla yksi niistä. Ainakin kommentointityyli on juuri sama kuin Restelin esimiehillä.

      • A.O.P.

        Niin olen ollut esimiehenä HOK-elannolla , sodexholla, fazer food servisellä, muutamalla yksityisellä toimialla. Ja jokaisessa on AINA sama ongelma. Ylemmät esimiehet painostavat tekemään tehokkaammin , työntekiät purnaavat tehokasta työtahtia, välitason esimiehenä olet puun ja kuoren välissä miten saat "pa....n pysymään kasassa. Kiitokseksi saat haukut omilta esimiehiltä sekä tyhmiltä työntekiöiltä. Koita pysyy siinä selväjärkisenä. ;)


    • Yksi mielipide

      En minäkään tykännyt olla töissä Restelissä. Että sillä lailla.

      • Vähän antaa

        Restelillä on todella kireä ilmapiiri ja järkyttävä kiire ja kaikesta säästetään. Tehokkuuksia seurataan suurennuslasilla ja aina pitää jäädä ylitöihin. Vakipaikkoja ei saa kovinkaan helposti vaan pitää tehdä henkilöstöpankin kautta vaikka on hyvä työntekijä. Tarkoittaa siis pakollista hyppimistä paikasta toiseen ja jatkuvaa kyykytystä.


    • on se

      Joo allekirjoitan tuon väitteen huonoista esimiehistä! :S ilmapiiri usein huono.

    • Näin on

      Täälläkin yksi ex-resteliläinen. Ei ole paljoa hyvää sanottavaa.. esimiehet tosiaan tavoittelevat vain voittoa, työntekijät toisarvoisia. Myös nämä laadunmittaukset olivat aivan mahdottomia toisinaan... kun tehdään pitkää päivää mahd. pienellä miehityksellä että saataisiin enemmän voittoa, asiakkaita tulee ovista ja ikkunoista, niska limassa juostaan ja sitten sinne sattuu tupsahtamaan tarkkailija, joka menee kauimmaiseen nurkkapöytään juomaansa nauttimaan, siitä tulee sitten palautetta että "ei tehty lisämyyntiä, ei hyvästelty" ja esimies tivaa että miksi helvetissä näin on päässyt käymään ja tällä on sitten seurauksia... joopa joo. Kyllä muutaman kerran teki mieli kysyä eräältäkin esimieheltä että onkohan hän itse koskaan ollut ravintolassa päinkään töissä. Yllättävän usein muuten kuulee tätä samaa resteliläisiltä, entisiltä sekä nykyisiltä... huono ja ahdistava ilmapiiri johtoportaan osalta, tuntuu että työntekijöistä ei välitetä, mutta onneksi työntekijöiden keskeinen ryhmähenki oli loistava, eikai olis muuten jaksanutkaan koko touhua :P

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      92
      1826
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      85
      1272
    3. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      110
      1133
    4. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      76
      1017
    5. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      105
      919
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      848
    7. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      47
      761
    8. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      752
    9. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      47
      701
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      683
    Aihe