Voisiko joku ystävällinen kertoa kokemuksesta Samanan "valasretkestä"? Kiinnostaisi tietää, että näkeekö niistä valaista oikeasti muuta kuin pierukuplat tai edes sitäkään? Matka Sosuasta Samanaan ilmeisesti kestää useamman tunnin?
Mielellään lukisin kokemuksia myös jos joku on sattunut piipahtaan Sosuan kasinolla, niitä lienee 2kpl? Minkälainen paikka/paikat ylipäätään, mimmosia pelejä, ryöstävätkö drinkkien hinnoilla, ryöstävätkö muuten vain... ym.. ?
Pari kysymystä Sosuaan liittyen
2
130
Vastaukset 2
- issni
Kävimme Samananlahdella valasretkellä helmikuussa nelisen vuotta sitten. Silloin ei näkynyt yhtään valasta, mutta oli ilmeisesti liian varhainen vuodenaika. Keli oli muutenki silloin huono, joten näkyvyys oli olematon ja pienet purkit keinuivat todella paljon. Ei olisi uskonut, että pienellä lahdella tulee niin suuria aaltoja.
Muuten oli onnistunut loma. Hotellimme oli Samanan niemen pohjoispuolella ja siellä oli kilometreittäin melkein autiota rantaa, jota pitkin sai kävellä. Lapsiperheelle ihana paikka rauhalliseen lomanviettoon, ilman aktiviteettisähläilyä.
Dominikaaninen on niitä harvoja paikkoja johon tulen menemään joskus uudelleen. - keijj00
Kiitoksia vastauksesta!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 851335
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä351051Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?
Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk19855Petteri A-studiossa: "Ihmiset ovat alkaneet saada töitä" ..mitä vitt..
Missä todellisuudessa toi Orpo oikein elää, Suomen työttömyys 2000-luvun ja EU/OECD-maiden korkein tuplat niiden keskita153690Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.13680- 46659
Kuka oli kuskina
Volvo suistunut päin koivua torin laidalla? Oliko vauhtia liikaa vai sairaskohtaus vai humala?13637Nythän todellisuus on kuitenkin se
että miehen täytyy tehdä miehen työ. Olla mies. Naisen täytyy tehdä naisen työ. Olla nainen. Voimme puhua pehmeitä ja185621- 33550
Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.39538