Mitä blondi teki ajaessaan autoa? Hän kaasutti vaan menemään pysähtymättä kertaakaan missään välissä, paitsi sitten kun bensa loppui. Ja siihen blondi tuumasi:
"Mikä se sellainen auto on, joka pysähtyy?"
Mitä itsensä nolaaja sanoi ohikulkijalle, kun nolasi itsensä ja näki erään ohikulkijan, joka huomasi, kun tämä itsensä nolaaja nolasi itsensä, muttei välittänyt ollenkaan, vaikka itsensä nolaaja nolasikin itsensä?
"No jumalauta, eikö sun ohikulkija hyvä olis pitänyt nauraa mulle kun nolasin itseni? Että mä olisin sitten päässyt huutamaan sulle, että mitä helevettiä siinä naurat mulle!"
Mitä mies sanoi myyjälle ja parille muulle ihmiselle marketissa, kun he tulivat huvittuneina kysymään mieheltä tämän tekemisiä, kun tää mies yritti kurottamalla pidemmän aikaa vetää käteensä lehtihyllystä itsellensä lehteä, joka oli jumissa siellä muiden lehtien välissä korkealla tämän miehen pituuteen nähden:
"No pe#kele, eikö täällä saa rauhassa olla? Ettekö näe, että yritän tässä jo kyllästyneenä vetää käteeni, ja oonki jo pidemmän aikaa yrittänyt, mutten oo vielä onnistunu vetämään."
Mies kysyi blondilta, että voisiko tämä lähteä nostamaan hänelle rahaa, joten blondi suostui miehen vaatimukseen ja lähti rahannostoon. Paljon myöhemmin blondi soitti kuolemanväsyneenä tälle miehelle:
"Hei, en ollut löytäny kuin yhden 20-sentin kolikon maasta, mutten pystynyt "nostamaan" sitä sinulle, koska ei niin pientä rahaa voi mitenkään "nostaa".
Mitä sanotte?
Keksimäni vitsit
Bvygs
1
166
Vastaukset
- mÄnx
aahahahahah toi käteen veto:DDDD
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannan kirja USA:n bestseller!
"Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä7710857Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on13810238- 257981
Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1776424Metsäalan rikolliset
Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.435341- 714961
Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..1384264Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai184163Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas323891Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"
Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris1313534