Osaako joku sanoa, paljon maksaa hepattiitti lääkkeet apteekissa? Tai paljon teillä on maksanu tuo twinrix terveysasemalla? Otin sen ekan osan yksityisellä ja makso 95€!! Eli varmaan halvemmalla pääsee, kun ottaa sen toisen osan omassa terveyskeskuksessa.
Vastaukset 2
- on halvempaa
Haet apteekista aineet (ensiksi tietysti resepti) ja terveydenhoitaja pistää, eli pistämisen osuuden säästää, koska terkkari ei peri siitä mitään korvausta. Samalla tulee kirjatuksi ylös sekin tieto, että ko. rokotus on hankittu.
- regeweth
50 euroa piikki, niitä otetaan siis kolme kappaletta, yhteensä 150 euroa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 51863
Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan63643- 54619
Iäkäs Jämsäläinen mies kuoli poliisiautoon matkalla Jyväskylän putkaan
Iäkäs vanhus humalassa niin huonossa kunnossa, ettei pystynyt huolehtimaan itsestään niin ainoa apu sillä hetkellä oli43552Olen luovuttanut
Välimme menivät niin pahasti solmuun, ettei niitä voi enää korjata. On aika jatkaa elämässä eteenpäin. Toivon sulle kaik29507Ernest Lawson täräytti erikoisen heiton TTK-lehdistötilaisuudessa: " Onko tässä tarkoituksena...?"
Ernest Lawson esitteli uudet TTK-tähtioppilaat ja opettajat torstaina 6.8. lehdistölle. Tulevalla kaudella on yksi hausk4492En välitä sinusta yhtään
Olet pelkkä itsestään liikoja luuleva ämmä. Kierrän sinut kaukaa nyt ja aina. Olit mulle pelkkä lelu vaan.27437- 33415
- 66409
- 32405