Voisiko joku valaista että miten toimii Ford 4110:n hydrauliikka. Takana on neljä ulosottoa ja kopissa kaksi vipua istuimen alla, mutta mulle ei ole vielä selvinnyt kaikkien käyttötarkoitus. Toinen vivuista tuntuu olevan palautuva ja toinen ei. Kipin olen saanut toisella ylös ja alas. Mistähän mahtaisi saada hankittua Fordin hydrauliikkakaavion?
Ford 4110
Fjordi
3
1009
Vastaukset
- Viulisti Huttunen
Taitaapi olla sun ulosottos kakstoimisia,jotka saa ruuvattua jostain ykstoimisiksikin. Näin pakkaa jo nykyysin olemahan traktoriis.
- 135 verku
ohjekirjasta katsomalla selviää parhaiten eri toiminnot ja jos sellaista ei ole, niin sellainen kannattaa hommata.
- Fordzon
Englanninkielisen korjausoppaan voi ladata täältä http://www.maskinisten.net/downloads.php?view=detail&df_id=2698 kunhan ensin rekisteröityy.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2004363
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin?
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin? Shokki!422006- 611667
Ymmärrätköhän nainen
Etten halua että ottaisit sitä suuhusi. Minusta se on ällöttävää, vaikka kivalta se kai tuntuisi, mutta vain minusta. Mi1331353Martina on käynyt puhumassa viisauksia
Iltalehden artikkelissa Martinan viisaudet.3581337Ajattelen sinua iltaisin, aamulla, päivittäin
Ehkä siinä jo pientä vinkkiä. Oot jäänyt pahasti mieleen. Sun katse on niin syvä ja oot niin lempeä. Hyvä olla sun kanss93959SDP:läinen lähettiläs Titta Maja-Luoto RAIVOAA lähetystössä -?
SDP:n puolueen Maja-Luoto on Portugalissa noussut Median otsikoihin, koska RAIVOAA työntekijöille ja pitää Heitä lähinnä26913Mitä alkoholijuomaa on myyty sekä Linda Lampeniuksen että Matti Nykäsen nimellä? Testaa tietosi!
Mikähän alkoholijuoma se mahtoi olla…? Tule pelaamaan kivaa Testerin Juomavisaa! Kuinka monta saat oikein? Tästä pääse10889Sinkkujen lapset ja kesäloman pituus
Tuli mieleeni kysyä oletteko huolissanne lasten ja nuorten tulevaisuudesta, tai siitä mitä he nyt joutuvat kokemaan yhte170818Voiko vauva uskoa ?
Lohkoissa väitetään ettei vauva voi uskoa. Tässä näet vauvan uskon. https://youtube.com/shorts/QhFbPSdjpnA?si=Zb2BCRST9186696