Plussat ja miinukset

rune.robotti

Katselin noita plussia ja miinuksia, on se ihme kun yhtäkkiä tulee suuri määrä plussaa ja toiseen miinuksia?
Onko ne niin tärkeitä ylläpidolle että te ITSE niitä lisäätte? voin pudottaa noi plussanne heti jos halua ja alkaa latoa runerobotilla 10

7

245

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hei rune.robotti,

      Saamme tästä ongelmasta tasaisesti kyselyjä. Jotkut veijarit ovat keksineet tapoja, jolla pystyy peukuttamaan useita kertoja ja näin omalla toiminnallaan häiriköivät palstoilla.

      Meillä ylläpidossa ei ole tarvetta jaella peukkuja, emmekä sitä teekään. Kaikki hyvä ja asiallinen keskustelu on mielestämme yhtä arvokasta.

      Mukavaa viikonloppua!

      Terveisin,
      Elina
      Suomi24

      • ---

        "Kaikki hyvä ja asiallinen keskustelu on mielestämme yhtä arvokasta."

        Miksi sitten ette tee mitään, päivittäisten herjaajien poistamiseksi keskustelupalstoilta?

        http://keskustelu.suomi24.fi/debate/3448

        Tuollakin on jo KOLME vuotta herjattu kirjoittelijoita, jotka ovat palvelunne hyljänneet.


      • hämmästytääkummastut

        Mitä sitten ovat ne kirjoittajat, joiden plussat tai miinukset katoavat samantien, kun sivun sulkee?
        Jos kaikki asiallinen keskustelu on mielestänne arvokasta, miksi jotkut ovat nostettu arvostelun yläpuolelle, eikä heidän kirjoituksiaan saa kommentoida?

        Mielestäni entinen systeemi oli paljon parempi, siis se jossa näkyivät jokaisessa jutussa niin plussat kuin miinuksetkin.


      • hämmästytääkummastut

        Et vieläkään ole osannut vastata kysymykseen: Miksi joittenkin kirjoittajien plussat tai miinukset eivät jää muistiin sivulle vaan tili näyttää jatkuvasti nollaa?
        Saman viestiketju vastaajille nämä merkit jäävät olemaan, mutta aloittajien ja joidenkin kirjoittajien miinukset katoavat bittien taivaaseen?
        Jotenkin tuntuu siltä, että tässä on ylläpidolla sormensa pelissä, tietysti jos jotain muuta perustellusti todistetaan, olen valmis pyytämään ylläpidolta anteeksi!


    • brown-eyed.girl

      Täällä se Ellu taas höpisee ja fennis paastolla mutta kun oli pakko avata ja kurkata mitä se Ellu taas höpisee omiaan:

      Olen sanonut ja sanon uudestaan ettei ne veijarit kiusaisi jos ette antaisi siihen syytä, eikö?
      Eikä ne häiriköi kun te häiriköitte. Omalla häirinnällänne te häiriköitte ja saatte vain kiukkua kaikissa aikaan.

      Ellu: "Kaikki hyvä ja asiallinen keskustelu on mielestämme yhtä arvokasta."
      Kysyn sitten tuhannen kerran miksei huuhaa-palstalla saa toivottaa muille hyvää pyhäinpäivää ja miksei se mielipide mene sinne takaisin kun olen siitä tuhat kertaa valittanut.

      Jos teillä ei ole sheriffejä jollekin palstalle niin pankaa se sitten kiinni.
      Siihen ilmoitus että palsta on kiinni kunne sheriffi ilmoittautuu.
      Tiedätkö miltä tuntuu kirjoittaa pitkä selitys jollekin ja sitten se poistetaan ihan kiusallaan.


      Ja poistakaa noi miinustamisjuttunne, mitä hyötyä niistä on? Niillä tehdään vain kiusaa!
      Ennen kun oli plussatkin näkyvillä, niin siinä oli edes jotain mieltä, nyt ei niin mitään.

      • HALLL-LLLOOOTAA-AAA

        HEI YLLÄPITO, miksei oo enää plussat ja miinukset YHTÄAIKAA NÄKYVILLÄÄÄÄÄÄÄ ??????
        Systeemihän olisi paljon toimivampi! Tsekatkaa YouTubesta vaikka! Siellä näkyy sekä plussat että miinustukset samaan aikaan.

        HALOOTAAaa-aaa-aa-aa a a a aa-aaaAAAA-AAAHHH !!! !!! !!

        TOIMINTAA VAAN ! ! !


    • Hei,

      Kiitos ideasta. Huomioimme sen kehittäessämme palvelua tulevaisuudessa.

      Terveisin,
      Elina
      Suomi24

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      189
      4255
    2. "Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?

      Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?
      Ikävä
      95
      2793
    3. Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!

      Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am
      Maailman menoa
      146
      2299
    4. Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin

      Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p
      Maailman menoa
      86
      2260
    5. 6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta

      Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark
      Maailman menoa
      40
      2195
    6. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      19
      2041
    7. Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %

      Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.
      Maailman menoa
      30
      2027
    8. Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!

      Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu
      Lieksa
      137
      1871
    9. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      85
      1859
    10. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

      Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
      Maailman menoa
      20
      1846
    Aihe