M: Hamsuja!

Tytöt

Moi:)!
Ostan yhdessä ystäväni kanssa hamstereita. Meillä ei ole rahaa maksaa siitä, mutta hamsut saa hyvän kodin! Ajattelimme myös, että kasvatamme niitä koska hamstereille on elintärkeää pariutua.(saattaa muuten tulla käytösongelmia)
Siksi mieluiten tyttö ja poika ja saa tarjota enemmänmin kuin kahta hamsteria. Minulla on akvaario valmiina ja ystävälläni on loput tarvikkeet.

(huom. Meillä ei ole periaatteessa lupaa hamsuihin mutta ne saavat asua kaverini autotallissa jossa on lämmintä ja tilavaa ja lisäksi poikasille otolliset olosuhteet.) ps jos hamsuista on välttämättä pakko maksaa voimme maksaa osamaksulla.
Hinta: Max. 8 euroa
Yhteystiedot: Jos myyt hamsuja kerro tässä aiheessa ja sovitaan minne voit tuoda hamsterit. Asun päääkaupunkiseudulla ja ystäväni asuu melkein naapurissa.

10

135

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ap

      Hamsterit eivät saa olla agressiivisia vaan hyvin koulutettuja & keksimme jo aika listan nimiä joten olisi kiva päästä jo antamaan niitä :) voimme hakea hamsut korkeintaan 300km päästä.

    • tyttö

      tuskin kukaan antaa hamsuja jos ei kerran lupaa ole... itse en ainakaan teille hamsteria antaisi/myisi... mikä mahtaa ikänne olla

    • Suvi ♥

      No huh huh, en antaisi teille hamsua IKINÄ, vaikka joutuisin syömään sontaa.

    • okeimoi

      oliks toi vitsi ? :D

    • dddwwds

      Minulla olisi 4 kpl myynnissä syyrialaisia, toisella nimellä kultahamsteri. Kasvattaisitteko syyrialaisia? Kiinankääpiöhamstereita?, Venäjänkääpiöhamsteritalvikoita? Venäjänkääpiöhamstericampbelleja?Venäjänkääpiöhamsteri roborovskeja?
      ....mutta mitä ikäluokkaa olette? Minkälaista kokemusta/tuntemusta hamsterista?
      Ette kertoneet, minkä rotuisia olisitte kasvattamassa.
      Jos teillä ei ole varaa, miten hankitte kaikki juomapullot, suolakivet, kalkkikivet yms.?

      • älä myy!!!

        älä myy niille, etkö lukenu että autotallissa joutuisivat olemaan!!!!!!!????

        Eikä niillä oo lupaa eikä edes varaa huolehtia niistä. Itse en omiani antaisi vaikka maksttais!!!


    • hupparityttöD

      Ei kannata hommata hamsuja jollei ole varaa sitten ostaa tavaroita ja ruokaa ynnä muuta... ja aijotte tosiaan pitää autotallissa niitä... Huhhuh.... kyl ihmiset on tyhmiä jos teille myy tai antaa hamsterin.

    • Kaikkea sitä näkee

      Provo..:D:D

    • nohuhuhteijakans

      Kasvakaa ensin herranjestas (aloittaja) Ensinnäkin oivoi...mitä sanois x() no kuitenkin ette vitus hanki hamsterei ilman lupaa teette viel niil poikasia ja plus vielä see että pidätte niitä autotallissa ja sori kukaan ei varmaan anna/tai myy hamsteria. 8e osamaksulla hahahah =) mut ei järkevää. Sekään ei ole järkevä joka antaa teille hamsterin. Mä en antais. LOPETTAK'KAA OIKEESTI!!

      • voijumalautaaaaaaaaa

        Heheh=) aloittajalla taitaa itse olla käytösongelmia. Yhdyn noihin kaikkiin!
        itkettää jos te otatte hamstereita autotalliin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuolemanrangaistus

      Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen
      Laki ja rikos
      68
      5473
    2. Muistakaa persut, että TE petitte, ei kokoomus

      Miksikö kukaan ei arvostele kokoomusta? No sen vuoksi, että kokoomus noudattaa vaalilupauksiaan. Sen sijaan TE persut,
      Maailman menoa
      241
      4670
    3. Riikka Purra ei estä tehomaksun käyttöönottoa

      Sähkön hinnoittelua koskevan määräyksen on määrä astua voimaan vuoden 2029 alusta, Energiavirastosta kerrotaan. Määräyk
      Maailman menoa
      36
      3027
    4. Seuraava hallituspohja - Kokoomus, kepu, persut + KD

      Kokoomus saa ainakin 20% kannatuksen ensi vaaleissa, keskusta sanoisin noin 15%, persut todennäköisesti enemmän, ehkä 17
      Maailman menoa
      255
      2984
    5. Outo ilmiö - vasemmistolaiset eivät kirjoita mitään kokoomuksesta

      joka sentään johtaa hallitusta, ja jonka talouspolitiikkaa noudatetaan. Nämä muutamat vasemmistolaiset jotka täällä aina
      Maailman menoa
      92
      2567
    6. Maria Veitola kommentoi soutelija Saarion huomionhakuisuutta

      "Minusta on jotenkin kuvottavaa, kuinka kovalla intensiteetillä Suomi-media seuraa miessankari Jari Saarion merihätää. S
      Kotimaiset julkkisjuorut
      331
      1979
    7. Lopetan ikävöinnin

      Ei meistä enää koskaan tule mitään. Olen ikävöinyt ja kaivannut enkä saa mitään vastakaikua ja lämpöä. Parempi erillään
      Ikävä
      5
      1892
    8. Muovipusseista pitäisi saada panttimaksu takaisin

      Ostan joka päivä yhden muovipussin, ja niistä palautuu keskimäärin takaisin kaupan pullomaatin yhteydessä olevaan roskik
      Maailman menoa
      58
      1672
    9. Väestöstä vain vassarit vaihtuvat nopeammin kuin persut

      Kevääseen 2023 verrattuna vassareita 50 prosenttia enemmän, ja persuja 25 prosenttia vähemmän.
      Maailman menoa
      14
      1554
    10. Jos kaikki lopulta kuolevat, onko edes pahimmillakaan rikoksilla mitään väliä?

      Kaikki kuolevat lopulta. Siksi ihmisten tekemillä rikoksillakaan ei lopulta ole mitään merkitystä. Joidenkin mielestä t
      Filosofia
      2
      1516
    Aihe