Tuleeko muille sellaisia hetkiä, että kokee asioita joita ei halua välttämättä kokea(ainakaan sillä hetkellä)?
Esim. otsachakra aukeilee vahingossa, tulee sellaisia "energiakieputuksia" ja päänsärkyä, kummallisia unia/unettomuutta, ruokahalun katoamista, aneemisuutta yms?
Koen itse usein kaikkea tälläistä. Mielenterveydessäni ei ole mitään vikaa, eikä fyysisiä sairauksia ole. Ainakin lääkärin mukaan olen täysin terve.
Olen alkanut myös kuulemaan hiljaisia kuiskauksia usein, nämä eivät oikeastaan haittaa minua muuten, mutta hieman hämäävää on se, kun haluaisin saada selvää mitä nämä äänet puhuvat. Harvemmin kuitenkaan erotan mitään selkeää.
Saattaa kuulostaa aika häiriintyneeltä, mutta pidän itseäni tasapainoisena ihmisenä kaikesta huolimatta.
Miten kontrolloida itseään paremmin?
2
219
Vastaukset
- Seinillä on korvat
Sun pitää huutaa sille "kuiskaajalle" - MITÄ? Kyllä se alkaa puhuu kovempaa ja selvemmin. Näin minä teen aina ja toimii.
- kokija
Suuntaa huomion konkretiaan. Käy vaikka salilla, tekee jotain käsillä. Kieputuksen tunne johtuu energiakentän ja tietoisuuden heikkoudesta. Vahva tuntee balansoivana olona. Tietoisuutta voi vahvistaa fyysisin keinoin. Ruokahalun katoaminen viittaa myös siihen, että fyysisiä harjoitteita on vähän.
Ajatuksia voi "hallita" myös tietoisuuden voimalla olemalla ajatuksia astetta "korkeammalla", jolloin niitä ei kuulu. Tämä onnistuu vain jos tietoisuus on riittävän intensiivinen olemaan läsnä ajatuksettomassa tilassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Muovikassikartelli
Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell322088Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta
Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.461705Hallintooikeus..
"Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.1121476Olen rakastunut
varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.1041226Ootko A-nainen vielä vihainen?
Siitä että en uskaltanut kohdata itseäni silloin kun olit kukassa? Olen tajunnut että tein tosi tökerösti sua kohtaan ja1041024Jos se joskus oli molemminpuolista
niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.76968- 59855
Teit yllättävän siirron
Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,34822Laita nyt se viesti
Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗52789Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd101733