Räkänokat

Perustetaan turvajoukot ja käydään syöttämässä pari askia tupakkia näille tupakin pummaajille ja hakkaajille. Kaupungilla saa pelätä näitä Bampers jengiläisiä jotka isolla porukalla meuhkaavat.
6161
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Eikö ne oo niitä MC Bambers jengiläisiä.

Äänestä

Turvallisuuspalvelut pitäisi kilpailuttaa vartointifirmoilla. Nykyinen poliisilaitos hoitaisi poliisilaitosta ja oikeuslaitos oikeuslaitosta, mutta kaikki muut palvelut vartiointifirman hoidettavaksi.

Äänestä
  • Vartiointifirman turvallisuuspalvelu olisi täydellistä kontrollollontia ilman mitään yksityisyyttä. Ainoastaan oma koti olisi vartiointivapaa.aluetta. Ottaisitko silloin tällöin turpaan vai haluatko elää kontrollin alla?

    Äänestä

hehee, räkönokkajengi, olisko ollu 6 jotain 15-16 ikäistä pentua, tuli minua ja kaveriani vastaan tässä yksi viikoloppu. Porukan 'kingi' kysyi röökiä ja alkoi vittuilemaan, kun ei annettu ja laitettiin siinä samalla ite tupakiksi. Kingi hermostui ja yritty rynniä päälle. Annoin vastapalloon hyvän oikean suoran ja sehän putosi maahan kuin kintas. Sanoin muille piipittäjille, että 'seuraava, kiitos!' ja ne kaikki lähti juoksemaan karkuun? ei edes röökiä tarvinnu ottaa huulesta, kun nämä äiskän pikku räkänokat saatiin kuriin :c)

poistuimme oluelle naureskelemaan koko juttua :c)

Äänestä
  • Paskaa jauhat... Miten pitkään pystyt varjonyrkkeillä? Veikkaan 10 - 30 sekunttia.

    Äänestä

  • ---------- kirjoitti:

    Paskaa jauhat... Miten pitkään pystyt varjonyrkkeillä? Veikkaan 10 - 30 sekunttia.

    Ei kannata yrittää! Sisäelimet repeavät, jos ei ole tukilihaksia lihasrepeämistä puhumattakaan. Nyrkkitappelussa vahinkoa muodostuu enemmän itselleen mitä toiselle.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nokkapokka kirjoitti:

Perustetaan turvajoukot ja käydään syöttämässä pari askia tupakkia näille tupakin pummaajille ja hakkaajille. Kaupungilla saa pelätä näitä Bampers jengiläisiä jotka isolla porukalla meuhkaavat.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu