Huomasin että jotkut ovat perustaneet tollaisen Mafian. Onko tuo sallittua että saa järjestellä äänet keskenään haluamalleen ehdokkaalle? Aika perseestä tuollainen toiminta. Vai onko tää taas jotain isojen poikien pelleilyjä?
Tuleeko uus valmentaja mafiasta?
10
285
Vastaukset
- mafiapellevaa
Tulee.
- Mafiapäättäjä
Tulee.
- Tomezo
Voisi tuosta varmaan jonkun ilmoituksen heittää ylläpidolle...
- Salwator
"Voisi tuosta varmaan jonkun ilmoituksen heittää ylläpidolle..."
Ei nyt kannata hirveän vakavasti ottaa mun pientä ja piskuista mafiaani. Huumorilla tässä liikenteessä ollaan, eikä me todellisuudessa ketään olla valitsemassa, kunhan luodaan näille salaliittoteorioille sarkastista katetta. :)
Toki saat ylläpidolle ilmoittaa jos tunnet sen aiheelliseksi, en ole kyllä edes varma että onko oman järjestön ehdokkaan asettaminen kiellettyä. Näin ei kuitenkaan meidän tapauksessa ole kyse. - 2+1
Salwator kirjoitti:
"Voisi tuosta varmaan jonkun ilmoituksen heittää ylläpidolle..."
Ei nyt kannata hirveän vakavasti ottaa mun pientä ja piskuista mafiaani. Huumorilla tässä liikenteessä ollaan, eikä me todellisuudessa ketään olla valitsemassa, kunhan luodaan näille salaliittoteorioille sarkastista katetta. :)
Toki saat ylläpidolle ilmoittaa jos tunnet sen aiheelliseksi, en ole kyllä edes varma että onko oman järjestön ehdokkaan asettaminen kiellettyä. Näin ei kuitenkaan meidän tapauksessa ole kyse.goomikkokin ei lähtenyt vielä ehdolle kun ei ole tarpeeksi kovia pelaajia suomella. odottelee ja varmaan laskenut moneen kertaan milloin kannattaa ehdolle ryhtyä, kun on varma läpimenostaan.
- Salwator
"goomikkokin ei lähtenyt vielä ehdolle kun ei ole tarpeeksi kovia pelaajia suomella. odottelee ja varmaan laskenut moneen kertaan milloin kannattaa ehdolle ryhtyä, kun on varma läpimenostaan."
No en nyt tajunnut viestiäsi, onhan se kerran jo ollut U20-valmentajana. Tuskin sen tarvii muutenkaan hirveästi laskeskella, kyllä goomikko aika vahvoilla olisi noissa vaaleissa mikäli niihin tosissaan osallistuisi. - --> feukku_<-
Huoh. Omasta mielestä mafia on TÄYSIN järkevä! Ja ei oo järkee tänne tulla valittamaan. Ht:n yksi parhaista järjestöistä. Se vetää paljon keskusteluakin.
Terv: feukku_ - --> feukku_<-
Huoh. Omasta mielestä mafia on TÄYSIN järkevä! Ja ei oo järkee tänne tulla valittamaan. Ht:n yksi parhaista järjestöistä. Se vetää paljon keskusteluakin.
Terv: feukku_- feukku_
nojoo korjausta tohon (paras) juttuun...
- 1234r
feukku_ kirjoitti:
nojoo korjausta tohon (paras) juttuun...
Feukku sä oot nolo ihminen eikä mafia päästä sua sisään vaikka kuinka nuoleskelet.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää382181Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten642032Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211930HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363881670Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031641Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241464Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821092Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53967- 75915
- 27899