Miksi maksaisin tuosta HM moposta noin paljon enemmän kui Beta moposta?
ps. kertokaa mielipiteitä, arvostelkaa jne.
Pyydän asiallisia kommentteja sitten, kiitos!
ps. kertokaa mielipiteitä, arvostelkaa jne.
Pyydän asiallisia kommentteja sitten, kiitos!
Vastaukset 5
Vanhimmat
ite ostasin betan hienompii, saa kurit nopee veks ja hyvät jarrut. Miinust kyl kovast penkist :( en tost hm:äst oikee tiiä vähä liia kallei mopoks?
HM:ssä on USD pumput kun taas Betassa perus perus hydrauliset samoin kuin Detseissä yms.HM:ssä on vahvistettu kampura ja siinä on sähkö poljin käynnistys kun taas muistaakseni Betassa vain poljin.
Riippuu HoMosta, mutta niissä on yleensä 'varustelut' paljon paremmat. Katso motot.net tietopankista.
No ensinnäkin sähköstartti on täysin turha, kuitenkin hajoaa talvella, usd ei ole aina parempi, esim. Hm derapage (3600€) 37mm usd ja beta track (3600) 40mm keula todella pitkällä joustovaralla ja aivan eri luokkaa kuin dt:ssä (pumppu jatkuu vielä pitkälle pyörän akselista) eli oikeastaan paremmat ja tukevammat iskarit kuin hm:ssä (Homojen Mopo)
Kaksi ensiluokkaista ja kurittomana eniten kulkevinta mopoa, itse omistin betan, mutta kaverilla oli hm:än kallein malli joten silläkin tultu ajeltua. Molemmat kulkevat kurittomana 80 paitsi hm:ssä taisi olla 10 edessä joten isomman rattaan vaihto olisi suositeltavaa. Kuri sijaitsee alkukäyrässä, pieni hitsi liitos kohdassa ja sen kun rälläköit pois niin kuri tipahtaa käteen. HM:ssä vain hieman enemmä hifistelyä mutta hyvä peli on. Ota se kumpi enemmän miellyttää.