Kuopus tuli maailmaan vähän odotettua aikaisemmin ja on nyt nimeä vailla. Olimme harkinneet kuopuksen hankkimista pitkään ja meitä viellä onnisti :) Isosiskot ovat nimeltään Heta Aino Sofia ja Beata Emma Lyydia. Molemmat tytöt ovat jo melkein aikuisia ja kuopukselle olisi kiva saada vähän erikoisempi nimi kuin siskojen perinteiset nimet. Toisiksi nimiksi olen miettinyt Elena Isabella tai jotain sen tyylistä :) Ehdotuksista olisi paljon apua, mutta ei kiitos nimeä Adele!
Nimiehdotuksia!
19
2074
Vastaukset
- sibyllavon
Miten olisi vaikka Inna/ Mira/Netta Elena Isabella?
- ????
Maiju Anna Sylvia
Anna Maiju Sylvia
Mary Anne Sylvia
Opri Ella Linnea
Minea Elena Isabella
Stina Maija Eveliina
Ebba Anna Catharina - nii.
Irina
Julia
Katinka
Katiya
Tatiana
Tanja
Katja
Meri
Lumi
Lumilla
Milla
Milja
Minja - sisiliskosisko.-.-
Heta ja Beatakin on kyllä aika erikoiset nimet, joten miten harvinaisia kaipaatte?
Tässä nyt jokunene:
Lilia
Mimosa
Eedit
Edla
Karla
Aida
Lila
Nelle
Sandra
Fiia - Täti
Hanna Elena Isabella
Isla Elena Ulrika
Liana Elle Serafia
Milja Elena Isabella
Miisa Usva Aurora
Usva Helmi Erika - Ap
Katson Hetan ja Beatan olevan jotenkin hyvin vanhoja suomalaisia nimiä kuten ovat heidän toisetkin nimensä. Heidät on nimetty isänsä sukulaisten mukaan ja nyt tahtoisin itse vähän erilaisen nimen, kenties vähän kansainvälisemmän kuten Stella tai Charlotte, jossa on kuitenkin jokin yhdistävä tekijä siskojen nimiin. Erityisesti teidän ehdotuksistanne ihastuin nimeen Stina, mutta se on kenties tyyliltään liian samanlainen kuin siskoillaan :) Muita kauniita nimiä ovat Tatiana ja Netta. Toisen nimen suhteen olen jo muuttanut mieleni, sillä ehdottamanne Sylvia on todella kaunis :) Joten toiseksi nimeksi tulee ___ Sylvia, eli Sylvian eteen kaivattaisiin vielä yhtä nimeä kenties Elena tai Amelia :) Lisää ehdotuksia kehiin!
- LouLouLou
Antoinetta Sylvia Tatiana (Netta)
Tässä olisi sitä kansainvälisyyttä, mutta kuitenkin sama ta-pääte kuin siskoilla. Myös ne Sylvia ja Tatiana löytyisivät, ja kutsumanimenä voisi käyttää tuota Nettaa.
- ????
Lotte Anna Sylvia
Lotta Mary Sylvia
Stina Ester Sylvia
Anne Lisa Sylvia
Anna Bella Sylvia
Amelia Lily Sylvia - ????
Armi Sylvia Isabella
- ap
Eivät oikein nuo A:lla alkavat nimet etunimenä säväytä kun oma nimi alkaa A:lla. Nyt parhaalta tuntuu Stella Amelia Sylvia, mielipiteitä? Mies on antanut minulle vapaat kädet joten lisääkin saa ehdotella :)
- 15
ap kirjoitti:
Eivät oikein nuo A:lla alkavat nimet etunimenä säväytä kun oma nimi alkaa A:lla. Nyt parhaalta tuntuu Stella Amelia Sylvia, mielipiteitä? Mies on antanut minulle vapaat kädet joten lisääkin saa ehdotella :)
Kauniita nimiä, mutta jotenkin Stella Amelia Sylvia ei oikein soinnu yhteen. Kaksi pitkähköä ia-loppuista nimeä peräkkäin jotenkin tökkii. Vaikkapa Stella Lia Sylvia, Stella Anna Sylvia, Stella Silva Amelia, Stella Mila Sylvia tai Stella Eimi Sylvia sointuisivat paremmin, esimerkiksi.
- Annika:)
Tässä taitaa nyt käydä niin, että sisareni ehdottama Tekla tulee tytön etunimeksi :) Eli neidistä olisi tulossa Tekla ___ Sylvia, joten toista nimeä kaivattaisiin :) Onnellinen säkä kävi vielä että raskaustesti näytti plussaa ja pian tulossa neljäs, jippii :) Hänelle säästämme etunimeksi tuon Stellan tai Stinan, jos on tyttö ja kaikki menee hyvin :)
- itelläni 7 lasta
Kuinka vanha tuo teidän nykyinen kuopuksenne on? Aika nopeaa toimintaa nimittäin....
- miituli
Tekla Sini Sylvia
- Nimilöytyi
tuolta lapsellenimi.webnode.fi kannattaa katsoa vauvalla nimiä, löytyy helposti erikoisia nimiä sekä perus suomalaiset
- nimi
Lyyli Hulda Amalia.
Kyllikki Alma Esteri. - Anonyymi
Roosa,Leanna,Miisa,Veera
- Anonyymi
anna antaa aina
- Anonyymi
piri ruisku leena
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään13813182Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen823639Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta
Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,952904Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?361389Martinalta vahva viesti
"Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J2751374Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup1491316Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1151274Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista
Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S141184- 811071
Nautitko riidan haastamisesta?
Itse olen hyvin kärsivällinen ja sopuisa noin yleensä, mutta osaan tarvittaessa olla hankala. Niin metsä vastaa kuin sin205979