Hei! Katselin tässä kiinnostavia opiskelumahdollisuuksia ja silmään pisti kyseinen talotekniikka amk ja mieleen tulvi heti satamiljoonaa kysymysta mutta esitän vain muutaman. Minulla on sähköasentaja -ja automaatioasentajan paperit ammattikoulusta keskiarvolla ~3/5 ja työkokemusta yli 2 vuotta. Opiskeluintensiteetti yläasteella ja ammattikoulussa oli "lusitaan läpi" ja vanha kunnon olispitänyopiskella-elämys heti rukin jälkeen kun tajusin etten sieltäkään läpi päässyt kokeiden ansiosta. Mitkä mahdollisuudet minulla on päästä opiskelemaan ammattikorkeakouluun ja mitä minun kannattaisi tehdä että saisin tarvittavan tietotaidon päästäkseni sisään amk:hon ja ylipäätään opiskeluun. Motivaatiosta ei todellakaan ole ongelmaa vaan siinä että pääsee mukaan touhuun kun tuntuu että olen jäänyt erittäin pahasti jälkeen ajatellen esim. pääsykokeita. Mielessä oli muutakin mutta iski pieni blackout joten mennään tällä :) kiitos vastaajille.
Vastaukset 1
- Pitäisit valintasi
Sähkömies tienaa paremmin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 851401
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä361111Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?
Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk20883Petteri A-studiossa: "Ihmiset ovat alkaneet saada töitä" ..mitä vitt..
Missä todellisuudessa toi Orpo oikein elää, Suomen työttömyys 2000-luvun ja EU/OECD-maiden korkein tuplat niiden keskita154725Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.13710- 46669
Nythän todellisuus on kuitenkin se
että miehen täytyy tehdä miehen työ. Olla mies. Naisen täytyy tehdä naisen työ. Olla nainen. Voimme puhua pehmeitä ja195659Kuka oli kuskina
Volvo suistunut päin koivua torin laidalla? Oliko vauhtia liikaa vai sairaskohtaus vai humala?13647- 33570
Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.39558