ulkomailla

Hei! riittääkö jos puhelimesta laittaa datasiirto pois eli kysy aina ulkomailla toiminnon päälle.... ettei tule mitään yllärilaskuja. vai onko vielä jotain juttuja, mistä saattaa tulla laskuja ns. huomaamatta... soitot ja viestithän menee maakohtaisen operaatttorin mukaan???
2156
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

riittää sekin
jos sulla on belle puhelin niin helpointa on alasveto valikosta kytkeä mobiilidata pois käytöstä kokonaan

Äänestä

Sen pitäisi riittää, mutta jos haluat vielä varmistaa asian, niin poista ulkomailla paikallisen operaattorin nettiyhteysosoitteet puhelimesta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ttuumpelo kirjoitti:

Hei! riittääkö jos puhelimesta laittaa datasiirto pois eli kysy aina ulkomailla toiminnon päälle.... ettei tule mitään yllärilaskuja. vai onko vielä jotain juttuja, mistä saattaa tulla laskuja ns. huomaamatta... soitot ja viestithän menee maakohtaisen operaatttorin mukaan???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu