Olen kohta olevissa häissä bestmanina,niin kysyisin,että onko välttämätöntä pitää mitään puhetta. Ei oikein huvittaisi esiintyä.
bestman
mä vaan
4
2510
Vastaukset
- kaapo
Ei oo välttämätöntä
- Misu
Kyseistä asiaa kannattaa kysyä morsiusparilta itseltään. Minä ainakin odotan bestmanin pitävän puheen omissa häissämme. Mielestäni se olisi myös muidenkin häissä suotavaa, mutta ei toki pakollista. Tärkeintä kai on, että joku morsiusparin läheisistä sanoo edes jotakin.
- kaaso
ei tartte pitää puhetta, joku muu varmasti voi sen hoitaa tai pakkoko sitä aina puheita on olla ollenkaan :) kysyppä vaikka kaasolta josko hän haluaisi ottaa homman hoitaakseen :)
- mä vaan
Kiitos vastauksista!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lopetin kokonaan ravintoloissa ruokailun ja juomisen
Ravintoloissa hinnat ovat aivan naurettava korkealla. Alkoholin juomisessa ravintoloissa ei ole senkään vertaa järkeä.1912969Omakotitalossa väkivaltaa ounasrinteellä
Kertoo iltalehdet Mitä lienee Tapahtui. Verinen ihminen kannettu lanssiin232430Mari Rantanen eroa! Lausunnot vapun pahoinpitelystä ovat järkyttäviä!
Poliisiministerin, eli sisäministeri Mari Rantasen on syytä erota!1601153kukaan ei pakota kasteeseen..
Kommentointi estetty, joten kommentoin tähän.Kukaan ei pakota pakkokasteesta puhuvaa kastamaan lastansa.Noloa edes ehdot4001125- 691080
Anabaptismin kirous
Uudestikastetut lahkolaiset joutuvat valheen kierteeseen. He joutuvat herjaamaan lapsena saamaanssa kastetta nimeen Isä4171012- 67948
- 115904
Rakas, haluan sut niin hulluna kuin olet, tiedän jo sun pakkomielteet ja muut jutut, ihana naiseni
Kunhan et minun takia satuta itseäsi tai muita, minulla nyt ole niin väliä. Rakas mä ymmärrän ja näen kaiken, sun suure48804Ja taas oli vappu. Ja jokavuotinen ulina siitä kuinka juhlinnasta syntyy roskaa.
Pitäsköhän vaan juhliminen kieltää. Voitais kaikki viettää vaputkin vaan neljän seinän sisällä puhelimiamme hiplaten148772